Šťastné dětství mu už v šesti letech ukončila děsivá událost. Sice byla 80. léta a tehdejší Československo bylo uzavřené železnou oponou, ale jeho rodiče měli možnost cestovat a jako hudebníci vydělávali slušné peníze v zahraničí.

A bývali pryč třeba i tři měsíce v kuse. Z osudné plavby na lodi Bolero se ale máma Eva vrátila sama – otec Marián starší zemřel při tragickém požáru na lodi. 

„V noci se plavili z Osla do Helsinek, když v podpalubí najednou vypukl požár. Rychle ho tedy zatopili vodou. Jenže Čekovští tam měli v autě všechny peníze, které si vydělali hraním na lodi. Mariánův otec je šel zachránit a zahynul při tom. Domů potom cestoval už jen v cínové rakvi,“ popsal slovenskému webu Plus 7 dní rodinný přítel Stanislav Háber.

Malý Marián tehdy prý vůbec nechápal, co se kolem něj děje, proč si s ním nikdo z rodiny nechce hrát a všichni brečí. Máma Eva mu totiž tragickou noc nejdřív tajila.

Po návratu domů jemu a jeho sestře Ľubici Čekovské (45) máma raději tvrdila, že je otec v nemocnici. Až později se dozvěděl pravdu. „Udusil se. Na hrobě má napsané: Každé provizorium je definitivní. To byla jeho oblíbená věta,“ rozhovořil se porotce SuperStar Čekovský v relaci Andělé strážní.

VIDEO: SuperStar: Požár v hotelu!

Video
Video se připravuje ...

SuperStar: Požár v hotelu! TV Nova

Fotogalerie
48 fotografií