29. květen 2020
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Martin Hofmann je mužem mnoha tváří: Role střídá jako ponožky!

/
 • Martin Hofmann
  22. května 2020 ● 20:45

  Jednou je za štamgasta Luďana z Mostu!, který rozdává rány na potkání. Teď je zase Martin Hofmann (42) za uťáplého a nepříjemného úředníka. Protichůdné role střídá jako ponožky a diváci mu to baští i s navijákem.

 • 1.

  JARDA HEJL Z ULICE (2005-2020)

  V seriálu Novy nejdřív platil za floutka, který byl na nože s akurátní maminkou Miriam Hejlovou v podání Hany Maciuchové (74), jež byla postrachem gymplu. Pak ale vyrostl v příkladného muže, zodpovědného otce rodiny a šéfa firmy. Alespoň nemusel hrát žádné extrémy a vypadal jako běžný muž s běžnými starostmi.

  Martin Hofmann coby Jaroslav Hejl se svou dcerou Miriam a matkou v podání Hana Maciuchová.
  Martin Hofmann coby Jaroslav Hejl se svou dcerou Miriam a matkou v podání Hana Maciuchová.
  Autor: Facebook

 • 2.

  HAMIŽNÝ RÁDCE V AŽ KOHOUT SNESE VEJCE (2005)

  To, že se dokáže převtělit do kohokoliv, dokázal v pohádce Až kohout snese vejce. Ta se sice točila před patnácti lety, i tak ale roli prince nedostal. Naopak si zahrál syčáka, vykutáleného rádce Pitrase, který království přivede skoro na mizinu. O to bláznivější měl převlek – k pruhovanému sáčku kostkované kalhoty, cylindr a dlouhé vlasy.

  Martin Hofmann jako hamižný rádce v Až kohout snese vejce
  Martin Hofmann jako hamižný rádce v Až kohout snese vejce
  Autor: ara

 • 3.

  PATOLOG V KRIMINÁLCE ANDĚL (2008)

  Musel trénovat lékařské pojmy. Ve třetí sérii Kriminálky Anděl se převtělil do patologa Emila Macha, který miluje adrenalinové sporty a humor má sušší než martini. Obhroublý slovník ani drsné chování tak tentokrat nepoužil. Štáb si už jeho herectví otestoval v první radě, kde v pátém dílu hrál drogového dealera.

  Martin Hofmann jako patolog v Kriminálce Anděl
  Martin Hofmann jako patolog v Kriminálce Anděl
  Autor: TV Nova

 • 4.

  AROGANTNÍ PRÁVNÍK V TRPASLÍKOVI (2017)

  O 360 stupňů otočil v komediálním seriálu Jana Prušinovského (40) a Petra Kolečka (36) Trpaslík. Hofmann vklouzl do obleku a proměnil se v prototyp arogantního advokáta, který se choval naprosto nesnesitelně ke všem. Jeho seriálová partnerka mu tak na obličej přikouzlila i mužské přirození.

  Martin Hofmann jako arogantní právník v Trpaslíkovi
  Martin Hofmann jako arogantní právník v Trpaslíkovi
  Autor: ČT

 • 5.

  VEKSLÁK Z RÉDLA (2018)

  V kriminálce o odkrývání organizovaného zločinu v atmosféře 90. let musel Martin odhodit způsoby stranou. Režisér Jan Hřebejk (52) ho tak navlíkl do džínového stejnokroje a kožené vestičky, vlasy mu prodloužil a sčesal dozadu. Hofmann vystřihl typického porevolučního gaunera, který chce před policií zakrýt stopy zločinu. V roli grázla sloužícího mafiánské síti byl tak přesvědčivý, že by ho nepoznala snad ani vlastní máma.

  Martin Hofmann jako vekslák v seriálu Rédl
  Martin Hofmann jako vekslák v seriálu Rédl
  Autor: ČT

 • 6.

  LUĎAN Z MOSTU! (2019)

  Na hlavě ošuntělá kšiltovka, na sobě seprané kapsáče a nátělník. Jako Luďan ze seriálu Most! nešel Hofmann pro sprosté slovo daleko a s partou kámošů vysedával u pivka. „Luďan měl být původně ukňouraný. Já ale řekl, že by mi osobně vyhovovalo, kdyby byl aktivní, byť špatně – klidně větší slon v porcelánu, aby měl tah na bránu, taková řepa, která to před sebou valí,“ prozradil herec v rozhovoru pro Český rozhlas.

  Martin Hofmann v seriálu Most!
  Martin Hofmann v seriálu Most!
  Autor: David Kundrát, Instagram.com, ČT

 • 7.

  LANĎÁK VE FILMU HAVEL (2020)

  Převlékl kabát a nasadil knír, aby vypadal jako disident Pavel Landovský (†78), panáky do sebe ale podle scénáře kopal dál jako v seriálu Most!. Bývalý partner Jitky Čvančarové (42) se před kamerou převtělil do postavy Lanďáka, který měl slabost pro krásné ženy a vymetal lokál za lokálem. „Temperamentní, odvážný a opravdový,“ popsal.

  Martin Hoffman jako Pavel Landovský ve filmu Havel.
  Martin Hoffman jako Pavel Landovský ve filmu Havel.
  Autor: ČT

 • 8.

  KRAVAŤÁK V KLIPU ÚŘEDNÍK (2020)

  Překvapivě kývl na nabídku Michala Kindla zahrát si v jeho klipu dalšího záporáka – nepříjemného úředníka. „Moc často v hudebních klipech neúčinkuju, ale tohle mi přišlo sympatický. Úředníka, kterého jsem ztvárnil, prostě potkat nechcete, všem úředníkům se tímto omlouvám! Ale jenom trochu,“ prozradil o natáčení videoklipu.

  Martin Hofmann ve videoklipu Úředník jako kravaťák.
  Martin Hofmann ve videoklipu Úředník jako kravaťák.
  Autor: archiv M. Kindla

  Fotogalerie
  31 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy