Druhou květnovou neděli zaplnily sociální sítě selfie s maminkami, kytičkami, dárečky, vzpomínky, citáty a jiné odrůdy gratulací ke Dni matek. Ten se v České republice těší velké oblibě, přestože právě maminkám můžeme za jejich lásku, trpělivost a obětování děkovat každý den, aniž bychom to roztrubovali do světa. Maminka Ivušky z Comebacku dostala doopravdy procítěné přáníčko, tak trochu hraničící s omluvou za těžké a komplikované dospívání.

„Díky, maminko! Doufám, že až se moje děti dostanou do puberty, budu taky s takovou láskou pečovat o jejich dospívající, vegetariánské, veganské, raw, bio, eko žaludky, o jejich bolavá srdce, šílené nálady, deprese, euforie, smutky, úkoly z matematiky (kecám, to nedám),“ začala Leichtová své přáníčko mamince. A pak zprudka přitvrdila.

„Trpělivě snášet jobovky typu reparát, nabouraný auto (ale jenom ťuknutý, nicméně oprava za 15 tisíc), opakování ročníku, na rok do Afriky, končím se školou, jsem těhotná, budu se rozvádět, nemohla bys pro mě přijet na policejní stanici, nic se nestalo, nemohla bys pro mě přijet na konečnou, ujel mi autobus, uvízli jsme někde mezi Holandskem a Francií, co máme dělat?, stěhuji se na druhou stranu republiky, stěhuju se na Mallorku, stěhuju se zpátky domů,“ pokračovala a ihned se nabízela otázka, zda tohle všechno herečka z Účastníků zájezdů prožila, nebo se jen psychicky připravuje na patálie svých dětí.

Leichtová je tak či tak připravená Dorotku (1,5) a potomka číslo dvě podržet při každém nervovém zhroucení a zlomeném srdci, stejně jako to dělá i její maminka. „Klobouk dolů, maminky! Vám bychom měli stavět pomníky...!“ uzavřela herečka své přáníčko/zpověď/proroctví.

Fotogalerie
40 fotografií