Mezi prvními, kdo se šití ujal, je módní návrhářka Kateřina Geislerová. „Všechny vás srdečně zdravím! Jako mnozí jsem trochu podcenila současnou situaci a uvědomila jsem si, že nikdo z mého okolí nemá roušky. A ohleduplnost by měla být na prvním místě. Nikdy nevíme, nejsme-li přenašeči. Začnu je společně s Martinou Fominovou šít. Pro ty, kteří mají zájem, bude zdarma samozřejmě, pište mi do zpráv. Jen si pro ně budete muset přijet ke mně do showroomu nebo poslat kurýra – naštěstí ještě fungují," napsala na sociální síť Kateřina a strhla se vlna šílenství. Původně jich měla v plánu ušít 200, ale po pár hodinách zájem stoupl na tisícovku! 

„Vlastní materiál již mám zpracován, ale doufám, že najdeme další. Momentálně šijeme jak zběsilé s Martinou a další švadlenky se ozývají,“ dodává Geislerová, jejíž modely si oblíbila Simona Krainová (47) nebo Klára Pollertová-Trojanová (48).

Ruku k dílu přidal i návrhář Míra Bárta. „Lepší něco než nic! Ten, kdo mě zná, ví, neumím sedět a koukat! Tak jsem se rozhodl pomoci! Mám jen dvě ruce, ale cíl je jasný!!!! Akce roušky v plném proudu! Pomozme si!!!!! Rouška zdarma!“ napsal Míra a do noci šicí stroj nezastavil. V poslední době jeho modely vynáší zpěvačka Tonya Graves (50). 

Už několik let ze starých věcí šije nové muzikálový zpěvák Laco Hudec Šubrt (35). „Co s časem? Když mám čas, tak šiji roušky. ZADARMO!!! Mám hodně materiálu, tak když chceš, tak mi napiš zprávu a ušiji ti!!! Podle jednoho článku jsem zjistil, že tě ochrání na 60 %. Pořád je to lepší než nic,“ netají se Laco. 

Přidávají se další návrháři – Naďa Moravcová, Petra Balvínová, Lukáš Macháček, Osmany Laffita, Jaroslava Sedláčková, Zuzana Lešák Černá a další. 

VIDEO: Laco Hudec Šubrt z Plesu upírů: Proč přešívá staré věci?

Video
Video se připravuje ...

Laco Hudec Šubrt z Plesu upírů: Proč přešívá staré věci? Petr Macek, Lukáš Červený, hudba: hudebnibanka.cz/Candy Vogue - Balearic Boy

Fotogalerie
12 fotografií