Je jasné, že zavření divadel je pro vedení i herce velmi nepříjemné a pro všechny to je ztrátová záležitost. A jako jeden z prvních se Hrušínský ozval na sociální síti, ale místo litování ho většina odsoudila. 

LIKVIDACE Divadla Na Jezerce, likvidace tisíce malých, fungujících firem. Likvidace všeho nepohodlného. Dnes premiér Bureš a kluk, který zastává funkci ministra zdravotnictví, ohlásili kvůli 38 nemocným lidem s příznaky lehké chřipky zákaz divadelních představení. I v tak malých divadlech, jako je Divadlo Na Jezerce, kam jsme zakoupili a kde používáme dezinfekci a dodržujeme všechny hygienické zásady. O kompenzaci milionových ztrát ani slovo. Evidentně kompenzovány nebudou,“ opřel se ostře Jan Hrušínský do premiéra Babiše. Po pár dnech vychladl a už byl mírnější. 

„Vážnost situace si pochopitelně uvědomuji, jen jsem nešťastný, protože nevím, zda dlouhodobě dokáži uživit lidi, kterým dávám práci a za které nesu odpovědnost,“ tvrdí a na sociální síť umístil pár fotek, jak jeho ansábl náhlé volno nese. 

„Hrát nám zakázali, rádi se mít můžeme dál,“ stálo na instagramu pod snímkem herců s orosenými půllitry a prkýnky s jídlem. Kromě Hrušínského ke stolu usedla i jeho dcera Kristýna Hrušínská (35), herec Petr Vacek (55), Milan Šteindler (62), Zdeněk Žák (67), Matěj Balcar (28) nebo Jan Řezníček.

Zatímco herci si volno užívají, fanoušci s nimi jejich pohodu nesdílejí. „Přemýšlím o bardech a bastardech. Vy jste varianta číslo dvě. Hloupý, nabubřelý, sebestředný ňouma, který si myslí, že se celý svět točí kolem něho,“ píše jedna z nich. 

VIDEO: Premiéra: Jan Hrušínský

Video
Video se připravuje ...

Premiéra: Jan Hrušínský 

Fotogalerie
29 fotografií