Padáka dostal po příchodu nového uměleckého šéfa ND Daniela Špinara (40). Herec mu hlavně nemůže zapomenout, jak se zbavil jeho partnerky, herečky Antonie Talackové (41). „Kdyby mi pan Špinar nedal výpověď rovnou při našem prvním setkání, tak jsem mu ji dal sám! Kvůli Toničce. Předešel mě jen asi o dvě minuty,“ tvrdil Bareš s tím, že nemá rád arogantní a povýšené lidi, kteří neumějí jednat s ostatními. To muselo hlavu činohry ještě víc dopálit!

Ze setrvačnosti

Jenže Špinar, který se ho chtěl definitivně zbavit, má zatím smůlu. Barešovo jméno dál vídá na fermanu k inscenaci Audience u královny ve Stavovském divadle, které je jednou ze scén Národního divadla! „Před pěti lety jsem musel odejít, protože přišlo nové vedení. Znáte to – nové koště dobře mete,“ řekl Blesku herec. „Tu hru jsem měl nazkoušenou v době, kdy jsem byl odeslán pryč, takže to tam z nějaké setrvačnosti chodím hrát dvakrát třikrát do měsíce,“ potvrdil, že na něj v pokladně dál prodávají lístky.

Chtěla jen jeho

„S vedením nemám problém. Na jevišti se potkávám jen s Ivou Janžurovou a bylo to její přání, že tu postavu mám dohrát do té doby, než se celá hra stáhne. A s kolegy vycházím velmi dobře, oni za tu změnu nemůžou,“ uzavřel Bareš.

VIDEO: Igor Bareš zavzpomínal na Gabrielu Vránovou: Hrála mi maminku, která umírala

Video
délka: 01:28.58

Igor Bareš zavzpomínal na Gabrielu Vránovou: Hrála mi maminku, která umírla Hana Höschlová, Jan Jedlička

Fotogalerie
26 fotografií