Už přes rok „zdobí“ pamětní socha Věry Špinarové Husovy sady v Ostravě. A to i přesto, že radnice města vyjádřila jasné stanovisko ohledně jejího žádoucího odstranění, stejně jako zpěvaččin syn Adam Pavlík (44). Bronzový monument však stále stojí na svém místě, a to přitom po dlouhých peripetiích dal souhlas k jejímu odstranění i samotný tvůrce. „Souhlas autora s prodejem sochy už máme,“ potvrdil v půlce ledna letošního roku Blesku radní Lukáš Jansa (42, Piráti) z městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. „Nyní se již sjednávají podmínky pro aukci. Rádi bychom prodávali sochu v jarní aukční sezoně,“ tvrdil také Jansa.

Jenže teď to vypadá, že žádná aukce sochy nebude! Moravská Ostrava a Přívoz měly vytipované čtyři aukční síně, z nichž nakonec vybraly jednu – 1. Art Consulting CZ, jež se nachází v Praze a Brně. Nyní se ale ukázalo, že tato aukční síň ztratila o prodej sochy Věry Špinarové zájem! „Celá situace začala být tak komplikovaná, že jsem radnici raději napsal, že z toho odstupujeme,“ přiznal pro Denik.cz jednatel aukční síně Jiří Rybář s tím, že jedním z hlavních důvodů, proč se k aukci sochy nemají, je pochopitelně její nepovedené provedení.

Nejvíce mu však vadí podmínky, které síň obdržela od právního zástupce ostravské radnice. „Pokud radnice vše připraví a zajistí, my sochu nabídneme a pomůžeme jim s prodejem. Ale jinak mi to za těch deset procent provize z ceny asi 680 tisíc korun opravdu nestojí. Nemám chuť to řešit,“ dodal Rybář, čímž potvrdil, že trable s neoblíbenou sochou v nejbližší době vyřešeny nebudou a nepovedený výtvor bude zatím dál nemile rozptylovat místní obyvatele.

VIDEO: „Ten paskvil prostě musí pryč,“ říká syn Věry Špinarové

Fotogalerie
18 fotografií