Když má Petr Kotvald zavzpomínat na dobu, kdy mu praskl vřed na dvanácterníku, a následnou rekonvalescenci, označuje ji bez váhání za „psycho“. Byť se odehrála před třiceti lety, zpěvák ji má stále v živé paměti. Tehdy se totiž ocitnul na prahu smrti. Situace to byla o to horší, že z pokoje oddělení JIP v pražské Vinohradské nemocnici, měl výhled do oken svého tehdejšího bytu, kde zažíval s rodinou spokojené časy.

Ve chvílích, kdy se mu v nemocničním pokoji s pohledem upřeným směrem k domovu honily hlavou ty nejčernější myšlenky na odchod ze světa, uzavřel Petr sám se sebou dohodu. „Slíbil jsem si, že uberu a nebudu za každou cenu tlačit na pilu. Rozhodl jsem se, že budu věci dělat jednoduše a v klidu. Jak přijdou, tak přijdou,“ vysvětli Petr Kotvald, jak moc mu vážný zdravotní kolaps pomohl přehodnotit životní priority.

Zpětně je Petr za tvrdou životní zkoušku dokonce vděčný. „Pomohlo mi to srovnat si věci v hlavě. Přišel jsem na to, že nemusím být za každou cenu všude, se všemi a pro všechny. Dokonce ani diář jsem pak už nepotřeboval mít naplněný akcemi,“ přehodnotil své fungování zpěvák, který si díky tomu, že zvolnil, začal život víc užívat. „Do té doby jsem byl takovým honícím psem, který nic nestačil pořádně prožít,“ uzavřel své zamyšlení s tím, že teď je mu mnohem lépe.

VIDEO: Petr Kotvald přiznal myšlenky na smrt!

Video
délka: 01:43.24

Petr Kotvald o nemoci Kisa Císařová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
44 fotografií