Pražská O2 arena praskala v sobotu večer ve švech. Za jejími zdi totiž zazněly hity nejslavnějších českých muzikálů, z dílny Michala Davida (59) a Karla Svobody (†68), a to z úst předních českých zpěváků, jakými jsou Daniel Hůlka (51), Leona Machálková (52), Bohuš Matuš (46), Petr Kolář (52), Josef Vojtek (54) a spousty dalších. Při ústřední písni, z Muzikálu Kleopatra, Teď Královnou jsem já, doprovodil zpěvačky Ilonu Csákovou (49), Radku Fišarovou (42) a Alžbětu Bartošovou (28), na klavír sám autor písně, Michal David.

Minulý týden se oslavovala památka zesnulého Svobody celkem dvakrát. Při první příležitosti, jíž byl dokument Šťastná léta, v režii jeho nejstaršího syna Petra Klein Svobody (39), byla existence macechy Venduly takřka opomenuta. To se v případě zmíněného koncertu pod taktovkou producenta Oldřicha Lichtenberga (56) nestalo. Vdova Vendula totiž převzala na podporu své nadace Kapka naděje šek na úctyhodných 250 000 Kč.

VIDEO: Lešek Semelka: Za Svobodův hit se na mě dívali s despektem!

Video
délka: 04:37.16

Lešek Semelka: Za Svobodův hit se na mě dívali s despektem! Veronika Kuželková, Lukáš Červený

„Děkuji, moc si toho vážím. Je to úžasné. Už je to dlouhá řada let, co není Karel mezi námi, a jsem ráda, že tu po něm zbylo spoustu hezké muziky,“ okomentovala událost Vendula. Co se týká dokumentu, dá se říci, že je slavná vdova stále nad věcí. „Film jsem ještě neviděla, ale přeju Petrovi hodně štěstí a plné kino,“ pronesla Pizingerová, která se prý do biografu na snímek o mrtvém manželovi nevydá. „Počkám si, až to bude v televizi,“ dodala s úsměvem.

Jak vzpomínají účinkující...

Josef Vojtek, zpěvák

„První naše spolupráce byla na muzikálu Golem, když mě Karel oslovil. Pak jsem byl i v obnoveném Draculovi, ale to už Karel, nebyl, mezi námi. Byl to skvělý člověk, jeho písně jsou nezapomenutelný. Měl trochu smůlu, že se narodil v čechách, kdyby se narodil jinde, tak by to byl světoznámý skladatel,“ zavzpomínal lídr Kabátů.

Ilona Csáková, zpěvačka

„Byl to velký hitmaker, byl velkou zásadní stopou v českém showbusinessu. Je za ním spoustu krásných písní a nádherných melodií. Jsem ráda, že jsem s ním mohla spolupracovat. Karel mi tenkrát nabídl píseň, Nechte zvony znít, to byl můj první počin v rámci naší spolupráce,“ říká bývala Kleopatra Ilona.

Michal David, zpěvák a skladatel

„Je mi moc líto, že tu Karel není, moc by to ocenil a moc by se mu to líbilo, protože to bude moc krásný. Doufám, že to aspoň uvidí tam ze shora. Tento projekt pro mě moc znamená. Je to takový malý první dárek k mým šedesátinám, které letos oslavím,“ svěřil Blesku slavný hitmaker.

VIDEO: Matěj Ruppert: Karel Svoboda mi dal dárek za statisíce!

Video
délka: 05:01.56

Matěj Ruppert: Karel Svoboda mi dal dárek za statisíce! Veronika Kuželková, Lukáš Červený

Fotogalerie
51 fotografií