Zbrusu nová pohádka z dílny České televize Princezna a půl království měla rekordní sledovanost téměř dva a půl milionů diváků si ji v 19 hodin pustilo!

"Po dlouho době pěkná Štědrovečerní pohádka, moc se nám líbila. Krásné herecké představení Marka Ebena a Matouše Rumla," píše jedna z divaček a další její slova jen potvrzují: "Hezká pohádka. Na tu se na rozdíl od Žita a Slíbené princezny (což byly odpady) bude dát podívat i vícekrát."

A v podobném duchu se na stránce České televize na sociální síti nese a okolo 180 komentářů. Samozřejmě se našlo i pár rýpalů, kterým se nelíbil hlavní hrdina v podání stříbrného vítěze Stardance Matouše Rumla. "Dobrá pohádka, až na to herecké obsazení. Do hlavní role bych dala někoho pohlednějšího a možná urostlejšího, když to má být nějaký silák ze vsi. Navíc princezna nepůsobí moc sympaticky," píše paní Vanila.

Servítky si nebrala paní Zdena: "Toto bylo to nejhorší, co ČT předvedla. O nejkrásnějších svátcích roku chce princ podříznout princeznu? To už jste se opravdu zbláznili!!! Ta pohádka byla hloupá od začátku .... To je na odvolání dramaturga pořadu ale i filmového centra. Čt je ostuda české kinematografie!"

Diváci se hodně bavili u role Egona v podání Jakuba Prachaře. "Prachař se musel u této role dost vyblbnout, sedla mu. Pohádka byla celkově fajn." Pro režiséra Karla Janáka to musel být jeden z nejkrásnějších vánočních dárků. Uspět s novou pohádkou a navíc s neokoukanými tvářemi v hlavních rolích je velký kumšt. Karle, jen tak dál!

Fotogalerie
14 fotografií