Velkou zásluhu na Trávníčkově kariéře měla prý babička z otcovy strany. Dokázala totiž v praktickém životě perfektně hrát. „Babička, když byla neděle a neměla peníze na oběd, vypracovala pozoruhodný systém, který uplatňovala v Brně. Šla ulicí až k velkým kasárnám v Králově Poli. Kousek od kasáren se zastavila: ,Tak děcka, tady chvilku počkejte‘ - pozorovali jsme, co se bude dít. Zastavila se až u otevřených oken v přízemí kasáren. Byla tam kuchyně.“

„No a jak to tehdy na vojně za socialismu chodilo – zlaté časy – vojáci vyvářeli oběd pro tisíce hlav, deset řízků sem, deset tam, co na tom záleží. A řízky tak voněly – široko daleko – a babička do těch oken tak toužebně nahlížela, až ji jeden voják kuchař uviděl a pln účasti se zeptal: ,Copak babi, chcete něco?‘ ,Ále nic – tož je neděla a já nemám co jest‘ -,A babi, nechtěla byste řízek?‘ ,Jé synku, kdy já jsem naposledy viděla řízek, no to už je let.‘ Voják nemeškal, zabalil babičce deset řízků, ona je strčila pod paži, vrátila se k nám a řekla: ,Děcka deme, už máme oběd, můžeme jít domů‘,“ zavzpomínal  na to Pavel před časem.

Sám Pavel svůj talent uplatnil zejména v divadle a ve filmu. Zmíněná  postava  švarného prince  z naší nejvánočnější pohádky, kde byl vyvoleným „Popelky“ Libušky Šafránkové, mu přinesla takovou popularitu, že dostával podobné typy rolí až do velmi zralého věku. Po babičce ovšem podědil i smysl pro praktično. Projevilo se to nejen tím, že po dlouhá léta byl i principálem svého divadla, ale také třeba tím, že  už řadu let pronajímá luxusní vozy, například unikátní vůz Rolls Royce Silver Shadow. 

Pokud si ho za nemalou částku najmete, „český princ č.1“ vám poskytne i osobního řidiče a seznámí vás s historií tohoto svého  „vlajkového vozu“. Ta je totiž mimořádná. Vůz vyrobený v roce 1968 patřil totiž Jeremy Thorpemu (90), někdejšímu špičkovému britskému poslanci, který skončil svou politickou kariéru kvůli homosexuálnímu vztahu s modelem Normanem Scottem. Mladík se brzy poté stal terčem neúspěšného atentátu (při kterém však zahynul jeho pes) a Jeremy Thorpe byl obviněn z osnování milencovy vraždy.  

VIDEO: Pavel Trávníček je milovník starých aut

Video
délka: 01:32.00

Pavel Trávníček je milovník starých aut. Jan Jedlička, Tereza Kuhnelová

Fotogalerie
34 fotografií