„Manžel původně už děti nechtěl, ale kvůli mně se snažil. A musím říct, že byl úžasný!“ vzpomíná manželka Jaroslava Soukupa (72), režiséra nejen »Poldy«, díky němuž se seznámili, ale také divácky veleúspěšného seriálu Policie Modrava.

„Poprvé jsem otěhotněla hned během dvou měsíců, když mi bylo dvaatřicet. A během dvou nebo tří dalších let následoval potrat a takhle se to zkrátka opakovalo. Asi jsem od přírody pozitivní a věřila jsem, že to dobře dopadne,“ svěřila deníku Aha! Martincová.

„Dlouho se nemohla zjistit příčinu, ale pak mi doktorka řekla, že máme s manželem patrně hodně shodných genetických znaků, v plodu potom vzniká genetická chyba, a moje tělo tedy reagovalo správně, že to dalo pryč,“ posteskla si herečka, která do jiného stavu přišla šestkrát za osm let.

Manželé se přesto nevzdávali. Dokonce se pokusili o u nás zatím spíše nekonvenční řešení. „Na popud mé maminky jsme vyzkoušeli i náhradní matku. To bohužel také nevyšlo. Nebyla to chyba té ženy... Plod opět nebyl v pořádku,“ prozradila Petra.

Doktorka jí prý radila, že s jiným mužem by to třeba mohlo jít... „Ale já jsem ji v tomhle tedy neposlechla!“ prohlásila Soukupova manželka rezolutně. I když to bylo velmi náročné období, nechtěla kvůli vidině dítěte obětovat jinak šťastné manželství. „Víte, když lidé vidí bezdětnou herečku, tak si často myslí, že obětovala svou šanci na mateřství kariéře, ale přitom nevědí, čím vším třeba musela projít. Myslím, že základem je lidi nesoudit. A to je i jeden z důvodů, proč jsem se o tom rozhodla poprvé otevřeně promluvit,“ vysvětlila herečka.

O své trápení se podělila i v dokumentu Ročník 89, který se svými spolužáky z DAMU natočil režisér Ondřej Kepka (50). Vidět jste ho mohli ve středu 20. listopadu na ČT art.

Návrat k herectví na Šumavě

Už čtyři roky se Petra Martincová neobjevila v žádném filmu nebo seriálu. Teď se na ni ale mohou těšit diváci v nové sérii Policie Modrava, na které již Jaroslav Soukup (na snímku) intenzivně pracuje. „Dlouho jsem se tomu bránila, i když mi roli nabízel, ale nakonec jsem si manželovi o roli řekla. Teď má zamotanou hlavu, protože on nikdy neobsadí nebo nenapíše roli jen tak. Já ale doufám, že se objevím aspoň v několika dílech, ale víc už nemůžu prozradit,“ řekla Aha! Martincová.

VIDEO: Hvězda Policie Modrava Paluzga: Vypadá to, že další řada bude!

Video
délka: 01:20.09
Video se připravuje ...

Hvězda Policie Modrava Paluzga: Vypadá to, že další řada bude! Hana Höschlová, Jan Jedlička

Fotogalerie
35 fotografií