„Chtěla bych vám všem moc poděkovat za tolik krásných zpráv a podpory, a tak vlastně za všechno... Hodně z vás mi píše, čím si procházíte. Nebo že jste se třeba konečně dokopali navštívit dlouho odkládaného lékaře,“ dušovala se nedávno dcera Dády Patrasové (63) a Felixe Slováčka (76) na instagramu. Faktem je, že odhalením rakoviny prsu, se kterou v současné době zápasí, přiměla řadu lidí, aby navštívili dlouho odkládaného lékaře a nechali se vyšetřit, čímž v podstatě mohla i do budoucna zachránit nejeden lidský život.

Její optimismus a chuť do života, kterým i v tak těžké situaci oplývá, na většinu lidí působí opravdu úctyhodně. Bohužel se však najdou tací, kteří si z toho, že se Anička rozhodla léčbě nepodvolit veškerý svůj čas a energii a naopak pracuje, jak to jen jde, vezmou i to špatné. Což může mít konkrétně nepříznivý dopad na další stejně vážné nemocné.

„Moc vám držím palce, ale možná by nebylo špatné zmínit, že každý s rakovinou nezvládá vše, každý reaguje jinak. Opravdu slyším od kamarádky, která má rakovinu, že lidi jí říkají, že Anička Slováčková normálně pracuje, tak proč ty ne. Jde to, jen chtít. Ne vždy. Úplně chudina trpí,“ napsala na instagramu pod Aniččinu fotku jedna ze sledujících.

„Samozřejmě naprosto souhlasím. To, že jsme každý jiný a každý zvládáme věc jinak, je naprostá samozřejmost. Netýká se to jen nemocí... Všichni jsme tu za sebe a musíme se řídit vlastním srdcem a tím, co nám naše vlastní tělo radí,“ odpověděla na komentář se souhlasem a pochopením představitelka seriálové sestřičky Radky z Ordinace, která se jinak potýká jen s pozitivními ohlasy a podporou veškerého svého okolí, rodiny i fanoušků.

VIDEO: Anička Slováčková v Blesku: Promluvila o boji s rakovinou! Jak to dolehlo na její rodiče?
Video
délka: 27:14.78

Anička Slováčková v Blesku: Promluvila o boji s rakovinou! Jak to dolehlo na její rodiče? David Turek