Jednou se rozhodl tak, pak se mu to ale rozleželo a dostal nápad na novou verzi své závěti. Jak Blesk zjistil, zpěvák si chtěl dát všechny své záležitosti do pořádku, ještě když byl zdravý. U své notářky byl poměrně častým hostem. „Je přepisovaná často. To paní notářce ale nevadí. Ona mě ráda vidí, připraví kávu, popovídáme...“ říkal s humorem sobě vlastním, ale bez nadsázky.

Měsíc po jeho smrti se pozůstalost, jejíž hodnotu lze směle odhadnout na stamiliony, dala do pohybu. Jak Gottova nejstarší dcera Dominika (46) potvrdila Blesku, rodině se ozval notář řešící dědictví. „Já jsem se na to konto spojila s právničkou, která mě bude při všech jednáních zastupovat,“ prohlásila. V jejím případě ale možná nebude důvod. Dominika koncem roku 2015 podepsala s tátou, notářem a právníky dokument, v němž se oproti výplatě sumy, kterou její muž Timo vyčíslil na cca 2,6 milionu korun, údajně vzdává po jeho odchodu nároku na dědictví.

Fotogalerie: Karel Gott a jeho ženy: Které prošly jeho…
57 fotografií

Pocítil strach
Gott kartami své pozůstalosti míchal minimálně od roku 2006. Tři měsíce poté, co mu manželka Ivana (43) přivedla na svět dceru Charlottku (13), začal mít zpěvák strach, aby se mu něco nestalo a rodinu nenechal nezajištěnou. „Myslel jsem na to opravdu velmi intenzivně. A co by ta malá bez táty a co by Ivanka tady...? Do té doby, než jsem napsal novou závěť. Teď už je to jedno,“ uvedl tenkrát Gott pro iDnes.cz.

A další úprava jeho poslední vůle, a kdo ví, jestli ne ta finální, zněla jednoznačně. „Pěkně spravedlivě: Všechno jsem přepsal na ženu,“ prozradil tehdy Blesku sám Gott. „Jednou jsem se probudil, jako každé ráno, ale místo ženy nade mnou stála postava v bílém. Byl to doktor, který měl za úkol oznámit mi mou diagnózu. A řekl mi také – připravte se na všechno,“ popisoval Slavík pocity, když si v listopadu před čtyřmi roky poprvé vyslechl, že má rakovinu mízních uzlin. „Úplně na všechno se připravit nejde, ale aspoň jsem sepsal poslední vůli,“ upřesnil.

Chcete celou knihu takového čtení? Koupit můžete na online iKiosek – vaší eshop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

Kniha Navždy božský je v prodeji za 99 Kč.
Kniha Navždy božský je v prodeji za 99 Kč.
Autor: Blesk

VIDEO: Gottův tajemník: Sundával jsem mu i ponožky, čas mu zkrátily mobily!

Video
délka: 43:09.14
Video patří k placenému obsahu Blesku
Vybrat předplatné

Gottův tajemník: Sundával jsem mu i ponožky, čas mu zkrátily mobily! Petr Macek, Lukáš Červený

Fotogalerie
31 fotografií