Česká televize v den státního smutku za Karla Gotta nezruší první přímý přenos jubilejního desátého ročníku oblíbené taneční soutěže. Rozhodla se ji ale zahájit speciálem se Slavíkovými písněmi nazvaným Pocta legendě, původně plánovaným až na druhý večer o týden později.

Logický krok ale pro Dashu, vlastním jménem Dagmar Sobkovou, představuje noční můru. Jako vokalistka patřila mezi nejbližší Gottovy spolupracovníky a léta se s ním přátelila. „Musím vám říct, že když jsme se dozvěděli, že to vysílání bude zrovna v ten den, kdy probíhá i zádušní mše, tak na mě padl smutek. Říkala jsem si, že z toho asi budu mít pěkně sevřené hrdlo,“ přiznala Blesku zpěvačka.

„Pro mě osobně to bude velmi těžké. Asi to bude moment, který jsem ještě v rámci StarDance nezažila,“ svěřila se Dasha, kterou v show doprovází Moondance Orchestra Martina Kumžáka (53).

Ten byl kdysi jejím životním partnerem, v těžkých chvílích ji tak aspoň bude moci podržet. „S Karlem jsme se naposledy viděli na jeho osmdesátinách. A naposledy jsme si spolu zazpívali letos v lednu v Košicích na jeho koncertu,“ řekla zpěvačka tiše a skoro se jí u toho lámal hlas...

Slavíkovy písničky má prý zažité, i tak se je musí učit. „Nikdy jsem neměla příležitost si je zpívat sólově, slyšela jsem je od něj. Je to trochu jiný druh přípravy, ale musím to pojmout po svém,“ dodala Dasha.

Zahajovací večer StarDance můžete vidět v sobotu od 20 hodin na ČT1.

VIDEO: Dasha měla Gotta ráda! Přiznala, že mu ukázala něco, co jinde k vidění není...

Video
délka: 00:58

Dasha: Gottovi ukázala něco, co jinde k vidění není! David Turek, Aleš Brunclík

Chcete celou knihu takového čtení? Koupit můžete na online iKiosek – vaší ishop trafice. Objednáte-li dopoledne, máte zítra doma ve schránce.

Kniha Navždy božský je v prodeji za 99 Kč.

Fotogalerie
105 fotografií