Režisér Jaroslav Soukup (72) kvůli tomu zažil bezesné noci. „Matěj Dadák si při představení v Činoherním klubu zranil Achillovu šlachu. Chudák nemohl ani pořádně chodit, ale my jsme měli natáčecí plán, takže musel zatnout zuby, aby chodil. Ale i tak jsem musel scénář upravit,“ zavzpomínal na natáčení 3. dílu Policie Modrava režisér s tím, že narychlo herci přepisoval dialogy, aby zranění nějakým způsobem vysvětlil v seriálu, protože stále kulhal.

„Stalo se to asi tak v první třetině natáčení. A jeho zranění trvalo něco přes měsíc,“ přiznal režisér Aha! a dodal: „Netočit nejde, když chodil, tak to bylo blbý. Produkce to ale nějak zařídila, že první týden po jeho zranění se přeházel plán tak, že týden netočil,“ svěřil Soukup, který si něco podobného zažil už ve druhém dílu: „Stejný případ se vlastně stal v minulém dílu, kdy Martin Zahálka musel náhle na operaci očí se sítnicí.“ Zdravotní problémy herce ale tehdy ohrozily jen jeden natáčecí den.

V případě Dadáka by to byly týdny, o které nemohli přijít. „Uvědomuji si, že to není sranda těch 96 natáčecích dní, které jsme měli na tuhle sérii. Ztrátové dny si nemůžu dovolit. Jsem profesionál a musím vyjít s produkcí,“ přiznal režisér Aha! s tím, že zatím všechny krizové situace dokázal vždy vyřešit. „Těší mě, že za celou tu dobu natáčení Policie Modrava, což je 32 dílů a vlastně 384 dní, jsem neměl jediný ztrátový den.“

Jeden natáčecí den takového projektu vyjde přitom podle dobře informovaných zdrojů ze štábu na statisíce. Za týden jsou to tedy miliony.

VIDEO: Kadeřnice Jitka z Discopříběhu a hvězda Modravy pije elixír mládí: Její věk nevěříte!

Video
délka: 02:52

Kadeřnice Jitka z Discopříběhu a hvězda Modravy pije elixír mládí: Její věk nevěříte! Markéta Reinischová

Fotogalerie
31 fotografií