V ateliéru fotografa Ivana Krále se křtily kalendáře na rok 2020 a kmotry těchto novinek se stali známý hudebník Felix Slováček se svou milenkou, výtvarnicí Lucií Gelemovou (36). V průběhu večera došlo i na minivernisáž Králových fotografických obrazů. Ty vytvořil na Šumavě, kde má svůj druhý domov, jak sám s gustem tvrdí. A saxofonista Slováček se během prohlížení snímků svěřil s koníčkem, který by u něj nikdo nečekal!

„Také občas fotografuji,“ prozradil na sebe totiž muzikant, který nyní vede mediální bitvu se svou manželkou, herečkou Dagmar Patrasovou (63). Fotograf v něm však konkurenci vidět nemusí. „Chlapsky jsme se domluvili, že zůstaneme oba u toho, co nám jde nejlépe, tedy Ivan u fotek a já u muziky,“ pokračoval Slováček, k němuž přece jen více patří hudební nástroj než fotoaparát.

„To ovšem neznamená, že si občas nezabrousíme do oblastí, které jsou naším koníčkem. Já si budu fotit přírodu, portréty a třeba i zátiší pro svou potěchu, a on si může zapreludovat na nějaký nástroj nebo si prozpěvovat. Samozřejmě, sám pro sebe a ne na veřejnosti,“ dodal hudebník s úsměvem.

A to plně vyhovuje i fotografovi Královi. „Jsem zásadně pro. Budu se držet svého kopyta, zpěv si budu užívat ráno v koupelně, a když zatoužím po kvalitní muzice, vím, na koho se obrátit,“ smál se autor kalendářů, kterého se slavným saxofonistou váže dlouholeté přátelství.

VIDEO: Felix Slováček o odchodu od Dády: Jeden ošklivý rozvod už mám za sebou

Video
délka: 03:38

Felix Slováček o odchodu od Dády: Jeden ošklivý rozvod už mám za sebou. David Turek, Jan Jedlička

Fotogalerie
42 fotografií