Dorazili mimo jiné zpěváci Petra Janda či Lenka Filipová, bývalý šéf soutěže Miss ČR Miloš Zapletal, režisér Adam Rezek, řada osobností architektury a designu či ostřílení televizní manažeři Martin Ondráček a Libuše Šmuclerová, současná generální ředitelka vydavatelského domu CNC. Ti a mnozí další položili květinu či věnec před Klangovu fotografii, která bazilice vévodila. Karel Gott, pro jehož koncerty scénograf často vytvářel scénu, poslal květinu.

Spolu s rodinou, pro níž byly při mši rezervovány první řady, na obřadu spolupracoval také Jindřich Forejt, uznávaný odborník na etiketu a protokol. „Zádušní mše bude mít podobu rekviem a bude trvat zhruba šedesát až sedmdesát minut. Zazní na ní Mozartovo Rekviem v podání šedesátičlenného sboru, mši povede emeritní opat strahovského kláštera Michael Josef Pojezdný,“ prozradil Blesku Forejt ještě před začátkem mše. Nakonec promluvili právě třeba Ondráček či Klangův syn. Rodinný pohřeb pak proběhne příští sobotu v kostele Panny Marie Karmelské v Dačicích.

Klang navrhl třeba nové studio pro Otázky Václava Moravce, řadu ročníků Miss ČR či pěveckou soutěž Caruso Show, pořady Kolotoč, Kufr, ceny Thálie a mnoho dalších napříč všemi televizemi. Počet jeho realizací dosahuje tisíce. Mezi jeho neznámější počin patřil bezpochyby Český slavík, pro nějž připravoval scénu od jeho vzniku. Diváci navíc jeho práci mohli vídat i v divadlech. Díky němu dostala jedinečnou atmosféru a autentičnost činohra Sluha dvou pánů či muzikál Pomáda. Nepůsobil však pouze v Česku, ale i na Slovensku. Pracoval pro stanice Joj a Markíza.

Fotogalerie
32 fotografií