Režisér a hudební skladatel Zdeněk Švarc měl se svou manželkou, zpěvačkou Marcelou Březinovou, dceru Vandu. Spáchal sebevraždu v době, kdy Vandě bylo pouhých šestnáct let, a nečekaná rodinná ztráta Březinovou a její dcerku velice stmelila. Pouto, které mezi nimi vzniklo, bylo ale zpřetrháno svazkem docela jiným: Manželským. Vanda se totiž o víkendu vdala v příjemném prostředí Hotelu Čertousy.

Marcela Březinová poté přiznala, že ze svatebního obřadu své dcery neviděla vůbec nic. Celý ho totiž probrečela. „Už když přicházel ženich, začala se mi třepat brada, když šly družičky, objevily se slzy, a když přicházela Vanda, to už jsem přes vodu neviděla. To bylo slzavé údolí. Je jasné, že nervozita byla veliká. Vanda málem doma zapomněla občanku, pak ji zase nemohla najít. Prostě taková správná svatební atmosféra,“ smála se po oddavkách zpěvačka, z níž byla po jednom jediném slovíčku „ano“ rázem tchyně.

„Ženichova babička a děda jsou výborní muzikanti, tak jsme si všichni krásně zazpívali. Já jsem novomanželům věnovala úvodní písničku z filmu Lví král Circle of life. Učila jsem se ji asi tři dny, ale výsledek stál za to,“ popisovala Březinová. Na svatbu se sjeli přátelé a rodina, do které patří také herec a dabér Filip Švarc (44) s plavovlasou přítelkyní Michaelou Širokou (32), moderátorkou Top Staru. „Ti, co už nemohli být s námi, nás určitě sledovali shora. Vždyť i to nádherné počasí nám tam určitě zařídili. Hodně jsme na ně mysleli.“

Podle Březinové se po sňatku dcery téměř nic v jejím životě nezmění. Vanda a její novomanžel David spolu předtím randili dlouhých šest let, a nyní jen posunuli vztah do nové roviny. Jediné, o co ale zpěvačka přijde, budou společné dovolené, které si s Vandou pravidelně dopřávaly jakožto dámské jízdy. Letos naposledy vzala Marcela budoucí nevěstu koncem května do Tunisu, kde právě probíhalo soustředění Muže roku 2019. „Když to jde, tak jezdíme na jednu dovolenou ročně. Loni jsme byly na Krétě a letos je to taková rozlučka se svobodou. A s rolí mámy,“ prozradila tehdy zpěvačka Blesku.

VIDEO: Marcela Březinová: Odpovědi na sebevraždu muže nehledám!

Video
délka: 02:19.37
Video se připravuje ...

Marcela Březinová: Odpovědi na sebevraždu muže nehledám! David Turek, Jan Brunclík

Fotogalerie
30 fotografií