„Bohužel sám mám tuto životní zkušenost, kdy někdo z rodiny měl veliký problém s alkoholem,“ svěřil deníku Aha! sympatický herec. „A neskončilo to absolutně dobře! Vážně to nebylo vůbec veselé,“ zavzpomínal Stach s tím, že s ohledem na rodinu nechce být konkrétnější. Ať už to byl kdokoliv, Petra to očividně hluboce zasáhlo.

O to přesvědčivější je ale ve hře Trhni si, otče!, kterou pro Divadlo Ungelt napsal světoznámý britský dramatik Peter Quilter (45). Hraje v ní tátu alkoholika, který svému synovi feťákovi (Vincent Navrátil) naordinuje léčbu šokem. Za pomoci bláznivé tetičky (Bára Štěpánová) mu vystrojí vlastní pohřeb! „Děj se točí okolo tématu generačního střetu mezi rodiči a jejich potomky. A v jeho průběhu se začne ukazovat, že situace není tak jednoznačná a že problém nemá jenom syn. Začnou se zjevovat rodinné kletby a vypadávat kostlivci ze skříní,“ naznačil Stach.

Sám o sobě říká, že je někdy neurotický a úzkostlivý, stejně jako otec, kterého hraje. A právě takové role jsou prý pro něho výzvou, jak tento fakt zmírnit. Z benjamínka Anděla v Případech 1. oddělení se navíc pomalu přehrává v tatínky. „Nejsem nejmladší, a tak jsem si musel odpustit role mládenců a vrhnout se na role mužů středního věku,“ dodal herec se smíchem.

Fotogalerie
9 fotografií