To, že je nemocná, Havlová Blesku potvrdila. „Nemohu se zatím účastnit ani zkoušek v divadle, nemohla jsem ani na narozeniny Karla Gotta,“ napsala v SMS zprávě. Co ji přesně trápí, ale odmítla jakkoliv komentovat.

Potíže s nohou

Podle informací Blesku si Havlová měla způsobit poranění pravé nohy, kterou si léčila už před čtyřmi roky. „Nemůže pořádně chodit, proto je v domácím léčení. Jakákoliv cesta do města je pro ni zátěží,“ dodal zdroj Blesku.

Ohrožené prázdniny

Bývalá první dáma pravděpodobně přijde také o část prázdninového programu, na který se těšila. Asi bude muset zrušit pobyt na karlovarském filmovém festivalu a také výlety se svými vnučkami. Daleko víc ji ale trápí, co bude se zkouškami na nové představení vinohradského divadla, v němž má hlavní roli. Premiéra je totiž už 6. září.

Nemohla na pohřby kamarádů

Uskřípnutý nerv v říjnu roku 2017 zabránil Havlové přijít i na pohřby jejích letitých přátel – herců Květy Fialové (†88) a Jana Třísky (†80). „Už jsem za ně zapálila svíčku, pomodlila se a oběma tam posílám květiny se stuhou a věnováním. A přeji jejich duším pokoj a spásu, rodinám hodně sil a samozřejmě upřímnou soustrast,“ omlouvala se herečka.

Její zdravotní patálie

2006
● zlomenina levé nohy
2012
● poraněná ruka
2014
● zápal plic
● operace štítné žlázy
2015
● zlomenina vnějšího kotníku
2016
● zablokovaná záda
2017
● ukopnutý prostředníček na noze
● uskřípnutý nerv
2018
● operace kolene