„Špatně slyším, nahlas prosím,“ opakoval Karel už několikrát v minulosti novinářům, když mu pokládali otázky. Potíže se sluchem měl ještě před tím, než v roce 2015 onemocněl rakovinou. Poslední dobou se ale problémy zhoršují. Zda je za tím pouze věk nebo nějaké doprovodné onemocnění, to zpěvák nikdy nechtěl komentovat.

Malé drátky

Během páteční oslavy měl Mistr naslouchátka v obou uších. Malé drátky od nich vedly pod vlasy, kde měl schovaný mikropřístroj zesilující zvuk. Podle Bleskem oslovených muzikantů rozhodně nejde o odposlechy kvůli hudebnímu vystoupení. „Pan Gott špatně slyší, proto ta naslouchátka používá,“ řekl nám velmi blízký zdroj ze zpěvákova okolí. „S nikým o tom otevřeně nemluví, ale víme to,“ dodal.

Sluchátka vždy odmítal

Když se u Karla projevily první potíže se sluchem během turné v letech 2012 a 2014, pokaždé odmítal během koncertů používat ušní odposlechy (tzv. in ear) a vždy spoléhal na odposlechy z reproduktorů před sebou.

Cena: 60 tisíc

Elegantní typ naslouchátek, který Gott používá, ho podle odhadů ceny podobných zařízení vyšel na cca 60 tisíc korun (do obou uší).

VIDEO: Karel Gott po své oslavě: Doufám, že Ivana ocení mou lásku

Video
Video se připravuje ...

Karel Gott po své oslavě: Doufám, že Ivana ocení mou lásku David Turek, Aleš Brunclík

Co vše Mistra trápí:

•špatný sluch
•bolavá levá kyčel
•zničené dýchací cesty

Karel uletěl tryskáčem

Hned v sobotu po oslavě odletěl Gott s manželkou Ivanou (43) na dovolenou. Soukromý tryskáč mu k tomu poskytl kamarád a podnikatel Leon Tsoukernik (45), který na páteční oslavě nemohl chybět.

Kniha Náš Karel je k dostání za 59 Kč a lze ji objednatna internetu.

5739835:gallery:true:true

Fotogalerie
142 fotografií