Se svou agenturou Alternative Music Production (AMP) dělal hudebního manažera mj. Chantal Poullainové (62), Jiřímu Schmitzerovi (69) a Vladivojně La Chia (35) či kapelám Plastic People of the Universe, Budoár staré dámy, Psí vojáci nebo Už jsme doma, kde v 80. a 90. letech hrával na kytaru. Také pořádal festivaly Slet bubeníků a Eurotrialog Mikuklov, organizačně se podílel i na pražských koncertech absolutních legend rock’n’rollu jako Little Richard (86) a Jerry Lee Lewis (83).

Marta Kovářová z Budoáru staré dámy říká, že jsem manažer ‚těch divných‘ kapel,“ shrnul své aktivity v březnu v rozhlasovém pořadu Sedmé nebe s Načevou, který připravuje zpěvačka Monika Načeva (52) – s tou také na dvou deskách spolupracoval.

„Táta mi vždycky říkal, ať dávám pozor na mravence, protože každý člověk se po smrti převtělí a hledá nové tělo. Dneska se vydal hledat i on. Tak šťastnou cestu, tati,“ oznámila na sociální síti dcera Anna-Marie.

Romka (vlastním jménem Jaromír) ani v nemocnici neopouštěl jeho humor, jak je vidět na jeho facebookovém profilu, kde píše o „intelektuálově rýmičce“ – ale krátká, těžká nemoc jej přemohla v noci na sobotu, ve spánku. Vedle muziky byl také vášnivým cestovatelem, cyklistou a fotografem, v roce 2016 obsadil první místo v soutěži Czech Press Photo hned ve dvou kategoriích.