„Velmi mě to překvapilo, vůbec jsem s tím nepočítal,“ okomentoval zdrcený herec a dabér nedávnou smrt herečky Zuzany Skalníkové (†69), která namlouvala Mufa ve Studiu Kamarád, kde on zase propůjčuje svůj nezaměnitelný hlas postavě jménem Hele.

O pár týdnů později byl přitom v ohrožení i sám Jirák, který údajně zkolaboval a s infarktem byl převezen do špitálu. „Nezlobte se, nechtěl bych to moc komentovat. To víte, nerad se s tím chlubím,“ vysvětloval s humorem sobě vlastním pro Aha! Ota, ovšem nakonec přece jen prozradil, jak to bylo.

„Ano, bylo to srdíčko. Ještě jsem v rekonvalescenci. Ale už jsem v důchodu, takže mě to tak netíží…“ řekl s tím, že namlouvání oblíbené postavičky se ale ani tak nevzdá. „Práci neruším. Přes léto si odpočinu a budu dál dělat Jůheláky,“ dodal herec, který ale podle informací Aha! musel kvůli zdravotním obtížím odpískat účast na svatbě.

Jeho blízká příbuzná se vdávala u Mělníka, ale na obřad dorazila jen manželka Oty Drahomíra (67), jelikož její muž se ještě musí šetřit. Přece jen by si neměl zahrávat, zvlášť když mu srdce selhalo již jednou v minulosti – v pouhých 39 letech. „Ten rok jsem zakončil infarktem a čtyřicátiny strávil ve špitále.“

„Hned jak mě odpojili od budíků, jsem zase začal kouřit a je mi dobře. Babička mého kamaráda skončila s kouřením ve čtyřiadevadesáti letech, protože jí to přestalo chutnat. A za rok byla mrtvá,“ přiznal před časem pro iDnes.cz, že kouřit ani pak nepřestal.

Také tehdy vzpomínal, kolik léků vlastně musí brát. „Snídám jedenáct prášků a večeřím čtyři. Na astma, na plíce… Ale manželka nemá ráda, když o tom mluvím,“ prohlašoval ještě před kolapsem představitel doktora Honzy Pantoflíčka ze seriálové Ordinace v růžové zahradě 2, který trpí též nemocí zvanou spánková apnoe, tedy přerušovaným dýcháním během spánku. Kvůli tomu se mu během hodiny i 34x na skoro minutu zastavil dech. Již dvanáct let proto spí se speciální mašinkou na obličeji, která problém vyřešila. 

VIDEO: Jak bydlí Ota Jirák? Štábu Můžu dál ukázal svou chalupu!

Video
délka: 01:35

Jak bydlí Ota Jirák? Štábu Můžu dál ukázal svou chalupu! TV Barrandov

Fotogalerie
24 fotografií