Bylo jí teprve sedmnáct let, když nasadila korunku jako královna krásy a Miss ČR v roce 1995. „Vzpomínám na to dnes už s nostalgií a radostí, ten časový odstup je tak velký, že vzpomínky jsou jiné a příjemné."

„Musím ale říct, že se ta soutěž změnila dost razantně, ale je to i dobou, která to vyžaduje. Dneska se všechno řeší po sociálních sítích, takže ta Miss se dostala úplně jinam. Ale já jsem generace, kdy ta Miss měla jiskru, šťávu a noblesu, a to by se tam mohlo vrátit," přiznala Blesk.cz Monika Žídková na srazu Missek po 30 letech.

Na svou účast v soutěži si ale nemůže stěžovat. Radikálně jí změnila život. Díky svému vítězství mohla jako mladá cestovat po celém světě, poznala spoustu nových zemí a odvezla si mnoho nevšedních zážitků.

Postupem času si ale musíte hledat něco, čím se budete dál živit. A tu nálepku Miss máte na čele neustále a myslím si, že ji tam budou mít ještě moje děti a ještě i vnoučata. Myslím, že v pozdějším věku už to může být na obtíž, když si potom hledáte práci a někde začínáte. Vždycky jste zkrátka Miss," přiznala Žídková, která momentálně dělá starostku Kravař. „Tam ten titul není úplně žádaný," dodala.

O modeling se začíná zajímat už i její krásná dcera Nikol. Monika jí popsala veškerá úskalí této profese, ale samotný výběr nechá na ni. Doba je přece jen jiná a méně bezpečná než za její vlády, a tak dceři rozhodně nebude v ničem bránit.

VIDEO: Monika Žídková: Nálepku Miss budu  mít na čele doživotně!

Video
délka: 02:31.47
Video se připravuje ...

Monika Žídková: Nálepku Miss budu mít na čele doživotně! Tereze Kühnelova, Aleš Brunclík

 

Fotogalerie
39 fotografií