Pásek v neděli před osudným úterým, kdy Pomeje zemřel, vůbec netušil, že se s kamarádem už nikdy neuvidí. „Naposledy jsem s ním mluvil 48 hodin před jeho odchodem. Zdá se mi to jako dlouhá doba, řešili jsme věci jako normální chlápci, kteří se u toho smějou a těší se, až se zase uvidí," říká Pásek.

Byl po nějakém zákroku na krku, stěžoval si na bolest, ale bral to chlapsky. Tvářil se docela spokojeně. Až na to trápení po tom zákroku říkal, jaký je pěkný počasí a jak se těší ven na procházku," popisuje producent.

Jiří se prý konečně zbavil vnitřních démonů, kteří ho léta pronásledovali, a zdál se vnitřně silný. „Poslední měsíc se jeho mentální stav neskutečně zlepšoval. Říkal, že se cítí dobře, že se duševně pročistil, že mu chutná čistá voda, že se rád kouká ven na stromy. Byl v pohodě. Jestli trpěl fyzicky, nevím, lékaři ale říkali, že to musela být neskutečně bolestná záležitost. Ale spolu jsme to nerozpitvávali," smutní Pomejeho kamarád.

Chtěl věřit, že to dobře dopadne, i když lékaři varovali Pomejeho okolí. „Samozřejmě jsme věděli už měsíce výsledek a resumé lékařů, vlastně od konce listopadu, kdy nám řekli, že je to záležitost týdnů. Byli jsme na to s rodinou připraveni, ale i tak mě to zaskočilo," přiznává Pásek.

Pro toho se jedná o poslední kapku dlouhé série tragédií, se kterými se potýká. „Budu rád, že to bude za mnou. V poslední době toho na mě bylo hodně. Během sedmi měsíců je to můj třetí blízký kamarád, který odešel, po herci Vaškovi Glazarovi a zpěvákovi Vláďovi Šafránkovi. Mám teď pocit, že jsem sirota. Po obřadu neplánuju nic," dodal v Pressklubu Frekvence 1 producent, který prý Jirku pořádně zapil už minulý týden.

VIDEO: Andrea Pomeje ve studiu Blesku: Jirka mi ubližoval!

Video
Video se připravuje ...

CELÝ ZÁZNAM: Andrea Pomeje ve studiu Blesku: Jirka mi ubližoval! David Turek

Fotogalerie
77 fotografií