Jak Blesk informoval včera, rodinná válka vypukla po smrti jejich otce Iva (†65). Právě on je podle katastru nemovitostí stále polovičním vlastníkem pozemku a domku v centru lukrativní pražské čtvrti Nebušice, kde Veronika bydlí. Druhou polovinu vlastní její matka a Ivova druhá manželka Jana, která ho před lety opustila. „On jí to nikdy neodpustil. S Veronikou hodil obě do jednoho pytle a v podstatě ji vydědil,“ říká zdroj Blesku.

Když Ivo na konci roku 2015 zemřel, celé dědictví mělo podle všeho připadnout jeho třetí ženě Michaele a Leošovi (jehož měl s první manželkou Lenkou), který se v její prospěch všeho vzdal. Tedy i polovina domu a pozemku v Nebušicích, přičemž jen cena samotné parcely o velikosti 386 metrů čtverečních (zastavěná plocha měří 144 m2) by se podle Bleskem osloveného makléře, který má přehled o dané lokalitě, mohla vyšplhat až na 3 miliony korun.

Pět jednání

Veronika proto už v létě 2016 dala celou věc k soudu. Pět jednání proběhlo „na okrese“ v Berouně, po sérii odvolání pak ve čtvrtek zasedl Krajský soud v Praze. A tím celá věc nejspíš nekončí... „Nezlobte se, nebudu tu věc komentovat,“ řekla Veronika včera Blesku, když jsme za ní vyrazili přímo do Nebušic. A její bratr od začátku raději mlží. „V téhle při vůbec nefiguruji,“ tvrdil Blesku. Přitom i jeho jméno bylo na vývěsce Krajského soudu v Praze...

Na prvním místě peníze...

Podle zdroje Blesku by vdova Michaela byla ochotná Veronice pozemek i vilu přenechat. Nárokuje si ale údajně požadavky, na které druhá strana nechce přistoupit.

Fotogalerie
23 fotografií