Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Nova slaví 25! Jak vypadaly její hvězdy v tomtéž věku? Svoboda naháněla Gotta, Vítová korunku

/
 • Dnes
  5. února 2019 ● 12:15

  Přesně 25 let uplynulo od prvního vysílání TV Nova. A její hvězdy zavzpomínaly, co dělaly, když bylo pětadvacet jim. Moderátorky braly útokem soutěže krásy. A Petra Svoboda (35) dokonce naháněla Karla Gotta (79)!

 • 1.

  Iveta Vítová (35), moderátorka Televizních novin

  „Zúčastnila jsem se soutěže krásy Česká Miss 2009. Byla jsem zvolena nejstarší miss v historii a toto prvenství mi zůstalo dodnes!“ chlubí se Iveta Lutovská Vítová.

  Korunku královny krásy získala ještě jako Lutovská. Vítovou se stala až po svatbě v roce 2011.
  Autor: TV NOVA

 • 2.

  Markéta Fialová (47), moderátorka Střepin

  „Studovala jsem magistra na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a živila se jako moderátorka zpráv na tehdejší FTV Premiéra,“ přiznala Markéta Fialová, která z předchůdkyně Primy zběhla na Novu.

  1996 - Markéta začínala v televizi Premiéra.
  Autor: TV NOVA

 • 3.

  Kristina Kloubková (42), moderátorka Televizních novin

  „Pětadvacítka byla pro mě celkem zlomová. Odstoupila jsem z Miss kvůli zranění, podstoupila operaci kolene a po osmi měsících se vrátila do muzikálu,“ svěřila se Kloubková, kterou tehdy ani nenapadlo, že by ji jednou místo pohybu mohla živit její výřečnost.

  2001 - Kristina začínala jako tanečnice.
  Autor: TV NOVA

 • 4.

  Renáta Czadernová (34), moderátorka Televizních novin

  „Fotografie jsou ze semifinále Miss ČR, kam jsem byla pozvaná. Také jsem tam potkala skvělého Honzu Čenského. V pětadvaceti jsem zároveň nastoupila do televize Nova,“ prozradila brunetka Czadernová.

  2010 - Renáta se probojovala do semifinále Miss ČR.
  Autor: TV NOVA

 • 5.

  Martin Pouva (55), moderátor Sportovních zpráv

  V pětadvaceti jsem právě dokončil Fakultu tělesné výchovy a sportu a nastoupil jsem na rok na vojnu ve Stromovce v tehdejší Rudé hvězdě jako tenisový trenér. Přišla do toho revoluce a my jsme tajně utíkali s klukama z kasáren na demonstrace na Václavském náměstí,“ popisuje Pouva.

  1988 - Začínající tenisový trenér
  Autor: TV NOVA

 • 6.

  Petra Svoboda (36), moderátorka Televizních novin

  „Když mi bylo pětadvacet, pracovala jsem jako redaktorka pro jeden časopis. Dokonce mám z té doby fotografii s Karlem Gottem, se kterým jsem dělala rozhovor u něj na Bertramce!“ pyšní se Petra Svoboda, která si kromě moderování vyzkoušela i herectví ve filmu Decibely lásky.

  2007 - Se Slavíkem na Bertramce
  Autor: TV NOVA

 • 7.

  Dana Morávková (47), hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě 2

  „V pětadvaceti jsem se vdávala! A s Liborem Baselidesem jsme v té době moderovali Snídani s Novou. Na rozhovory k nám do studia chodily velké herecké hvězdy a pro mě byla čest si s nimi povídat. Vzpomínám třeba na Dicka Francise (britský autor detektivek z prostředí dostihového sportu – pozn. red.), paní Jiráskovou, pana Menzela, Sováka, Polívku a řadu dalších. Měli jsme tam hezkou atmosféru. Dodnes se potkávám s kameramany a vždycky se rádi vidíme a občas zavzpomínáme,“ zavzpomínala na své začátky na Nově Morávková, která pak několik let působila na konkurenční Primě, než se vrátila.

  1996 - Ve Snídani s Novou s Liborem Baselidesem
  Autor: TV NOVA

 • 8.

  Michaela Badinková (40), hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě 2

  „Když mi bylo pětadvacet, akorát šli do kin Básníci, moje první a na dlouho taky poslední zkušenost s filmem. Už jsem chodila s Honzou (životní partner Jan Teplý ml. – pozn. red.) a dostala jsem nabídku od Dušana Kleina na roli v Ulici. Pamatuju si, že jsem ji docela zvažovala. Nebyla jsem si jistá, jestli je nekonečný seriál pro mě. Nakonec jsem s Lenkou Drápalovou prožila skoro deset let. S Martinem Hofmannem, se kterým jsme v Ulici partneřili, jsme dodnes velcí kamarádi!“ zasnila se Badinková alias Zrzečka z Básníků a v současnosti Alena z Ordinace.

  2004 - Jako Lenka Drápalová, posléze Hejlová v seriálu Ulice
  Autor: TV NOVA

 • 9.

  Martin Finger (48), hvězda seriálu Ulice

  „Kromě toho, že jsem hrál v divadle, tak v pětadvaceti jsem byl poprvé – a zatím i naposledy – v Asii. Konkrétně v Turecku,“ uvedl představitel Jindřicha v trilogii Zahradnictví Matin Finger.

  1995 - Na dovolené v Turecku
  Autor: TV NOVA
   

 • 10.

  Ilona Svobodová (58), hvězda seriálu Ulice

  „V pětadvaceti jsem se ocitla na titulní stránce časopisu Kino se svou dcerou, která se nechtěla fotit. Nedávno mě v jedné dejvické kavárně zastavila paní, která mi říkala – vy si mě asi nebudete pamatovat, ale já jsem vás fotila na titulku časopisu Kino. A já v mobilu našla tuhle fotku! Tak jsme se nad ní pobavily a zavzpomínaly," odtajnila z archivu Svobodová alias seriálová Jitka Farská z Ulice.

  1985 - Na obálce časopisu Kino s dcerou
  Autor: TV NOVA
   

  Fotogalerie
  21 fotografií

   

   

Články odjinud

Dnešní horoskopy