20. únor 2020
Svátek slaví Oldřich, zítra Lenka

Herci v šoku ze smrti Luďka Munzara: Ježíši, vyhrkla Obermaierová

/
 • Zemřel herec Luděk Munzar. Bylo mu 85 let.
  Aktualizováno - 26. ledna 2019 ● 11:55
  26. ledna 2019 ● 11:01

  Česko v sobotu ráno zasáhla smutná zpráva. V časných ranních hodinách zemřel herec Luděk Munzar (†85). Jeho nejbližší i herečtí kolegové se budou s jeho odchodem jen velmi pomalu smiřovat.

 • 1.

  Jiří Štěpnička, herec

   

  Luděk Munzar s Jiřím Štěpničkou
  Luděk Munzar s Jiřím Štěpničkou
  Autor: profimedia.cz

  "Byl to skvělý herec a člověk ze všech stran. Přátelský, vstřícný, ale nic nedával zadarmo. Je mi to moc líto, i když už měl přece jen nějaký věk. Měl jsem ho rád."

 • 2.

  Václav Vydra, herec

  Václav Vydra s Luďkem Munzarem
  Václav Vydra s Luďkem Munzarem
  Autor: Profimedia.cz

  "Je mi to moc líto. S panem Munzarem jsem sice nikdy nepracoval, ale měl jsem ho rád, protože ho měla moc ráda moje máma (herečka Dana Medřická, pozn. red.). A myslím, že to bylo vzájemné."

 • 3.

  Jaroslava Obermaierová, herečka

  Jaroslava Obermaierová
  Jaroslava Obermaierová
  Autor: Foto: archiv Blesku

  "Ježíši, to mě mrzí. Byl to vynikající herec, jeden z nejlepších. Hrála jsem jak s Luďkem, tak s jeho ženou Janou Hlaváčovou. Dokonce s Luďkem už asi v patnácti letech v Národním divadle ve Strakonickém dudákovi. Dělala jsem takovou venkovskou holku, v jednom dějství jsme s ostatními byly zalezlé nahoře a sledovaly ho, jak hraje. Občas se otočil k nám nahoru a udělal takový ksichtík, aby nás rozesmál. Když jsme pak v roce 2014 točili s Hynkem Bočanem film Piknik, udělal na mě ten obličej zase. On si to pamatoval!"

 • 4.

  Jan Musil, moderátor

  Honza Musil sdílel vzpomínku na sociálních sítích.
  Honza Musil sdílel vzpomínku na sociálních sítích.
  Autor: Instagram.com

  I když je Jan Musil sám ve velmi špatném zdravotním stavu a už měsíc je připoután na nemocniční lůžko, zprávy nepřestává sledovat. Donesla se mu také tato smutná novina z dnešního rána. Na svém Facebooku i Instagramu věnoval Luďku Munzarovi vzpomínku a sdílel jeho fotografii doplněnou textem: Odešel na druhý břeh.

 • 5.

  Václav Hybš, kapelník

  "Byli jsme dlouholetí kamarádi. Luděk s naší kapelou jel asi před 15 lety šňůru vánočních koncertů, bylo jich asi padesát. Měli jsme spolu takový rituál. Řekli jsme, pojď, budeme dělat blbé a to znamenalo, že jsme si zapálili cigáro. Luděk totiž, když jeho žena Jana kouřila, říkal, nekuř, je to věc inteligence."

  Václav Hybš s Luďkem Munzarem
  Václav Hybš s Luďkem Munzarem
  Autor: Profimedia.cz

 • 6.

  Jan Hřebejk, režisér

  Luděk Munzar s Janem Hřebejkem
  Luděk Munzar s Janem Hřebejkem
  Autor: Profimedia.cz

  "Odešel výjimečný Luděk Munzar. Loni jsme se potkali po smrti M. Formana, znali se od mládí, od Dědečka automobila (on už hvězda, Forman asistent). Volali často, ale pan Munzar mi řekl, že se i trochu styděl, protože "Miloš byl opravdová hvězda". Oba byli. Smekám.."

 • 7.

  Daniel Herman, bývalý ministr kultury

  "Luděk Munzar dnes nad ránem odešel do hereckého nebe, ve věku nedožitých 86 let. Měl jsem tu čest se s Luďkem Munzarem několikrát setkat a těší mne, že jsem mu mohl osobně poděkovat za mnohaleté kultivování naší umělecké scény. Byl skutečnou ikonou českého divadla i filmu. R.I.P."

   

   

 • 8.

  Hynek Bočan, režisér

  Hercům v televizním filmu je dohromady neuvěřitelných 683 let.
  Hercům v televizním filmu je dohromady neuvěřitelných 683 let.
  Autor: Reprofoto ČT

  "Byl neuvěřitelně poctivý jako člověk i v herectví," řekl Hynek Bočan, který Munzara v roce 2014 obsadil do filmu Piknik.

 • 9.

  Jan Josef Rosenberg, fotograf

  "Luděk Munzar už je na druhém břehu. Pomodleme se za jeho duši. Byl to dobrý člověk a výborný herec," napsal na svůj Facebook jako jeden z prvních.

 • 10.

  Eva Pilarová, zpěvačka

  O vztahu k Luďku Munzarovi promluvila také Eva Pilarová.
  O vztahu k Luďku Munzarovi promluvila také Eva Pilarová.
  Autor: Alexandr Malachovský

  „Vzpomínala jsem, kdy jsme se viděli naposledy. Bylo to v Lucerně. Měla jsem tu čest sedět vedle něj.“ S Luďkem Munzarem se znali velmi dlouho. "Byli jsme kolegové, vídali jsme se často při práci. Vzhledem k tomu, že on byl v Národním divadle a já jsem zpívala, nebylo těch setkání tolik. Avšak každé z nich bylo velmi příjemné.“ řekla oblíbená zpěvačka Eva Pilarová.

 • 11.

  Jiří Krampol, herec

  Jiří Krampol
  Jiří Krampol
  Autor: Archiv Blesk.cz

  „Jsem smutný. Luďka jsem znal od mládí. Působil jako introvert, ale byla s ním sranda. Byl to báječný člověk. S Janou Hlaváčovou jsme stejný ročník. Znali jsme se s celou rodinou. Bude mi strašně chybět,“ řekl Jiří Krampol portálu Expres.cz

 • 12.

  Zdeněk Troška, režisér

   

  Režisér Zdeněk Troška před Rudolfinem před začátkem poslední prezidentské debaty ČT
  Režisér Zdeněk Troška před Rudolfinem před začátkem poslední prezidentské debaty ČT
  Autor: Foto Blesk - David Malík

   „Byl to pan herec, takový ten z rodu gentlemanů. Byl neuvěřitelně šarmantní a vznešený. Bohužel jsem nikdy neměl možnost s ním natáčet, ale sešli jsme se na premiéře pohádky Čertova nevěsta, kde hrála jeho dcera Bára. Povídali jsme si a měl neuvěřitelný rozhled. Je mi neskutečně líto, že odešel, bude tady po něm velká díra a smutno,“ svěřil se Expresu režisér Zdeněk Troška.

 • 13.

  Jan Přeučil, herec

  Jan Přeučil
  Jan Přeučil
  Autor: Alexandr Malachovský

  „Naposledy jsem ho potkal před půl rokem před rádiem, kde měl skvělý pořad. Už byl takový skleslý, ale jeho speciální smysl pro humor ho neopustil. Bavili jsme se i o jeho ženě Hlaváčové, on mi říkal, že už to lepší nebude, jenom sedí a kouká. Teď se bojím, co s ní bude. Luděk se o ni staral celou tu dobu,“ dodal herec Jan Přeučil.

  Fotogalerie
  38 fotografiíStarDance 2019

Sledujte dění kolem desáté řady soutěže StarDance.

Taneční páry Porota Další řady

 

 

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 13

Ivana Polkov: Čeština ti nejde viď, ale blbý kecy plnou hubu. Trochu piety by neškodilo. Odešel vzácný člověk a velký herec.

(27. 01. 2019 21:31)

andakom: nechápu některé komentáře, je samozřejmé, že už se v tomto věku počítá s tím, že člověk může zemřít, ale je logické, že pro rodnu, která ho měla ráda je to smutné, i kdyby mu bylo sto nebo víc

(26. 01. 2019 18:28)

drzaaaa: hyeny z blesku ,fuuuuuuuuuuuuj

(26. 01. 2019 18:18)

kristinn: ak niekto zomrie v 85-tich rokoch, nemôže to byť šok, dá sa to čakať každý deň...Ale je to aj tak smutné a veľmi sa to dotýka ľudí, ktorí ho mali radi...R.I.P., pán Munzar.

(26. 01. 2019 15:42)

tomik007: Jako Romský král je neodvolatelný (NIKDY, NIKDY !) a podařilo nashromáždit mnoho milionů Kč na sjednocení Romů...

(26. 01. 2019 15:25)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy