K osudné autonehodě došlo již 26. prosince a následující dny Patrasová neustále opakovala, že za volant opilá rozhodně nesedla. Nakonec ale svou hladinu přes dvě promile před týdnem vysvětlila a kála se, že udělala velkou hloupost. Nyní ale opět změnila taktiku.

Rozhodla se, že vzhledem k blížícímu se soudnímu přelíčení bude raději držet jazyk za zuby. „Vážení, další informace o mé věci již nemohu, a proto také nebudu poskytovat,“ uvedla zpěvačka a herečka ve vyjádření pro Top Star.

Ovšem tuto taktiku jí pravděpodobně poradil právní zástupce. Poukazuje na to i fakt, že Dáda slíbila, že v budoucnu opět promluví. „Po pravomocném skončení se podrobně vyjádřím ke všemu, co vás bude zajímat. Děkuji za pochopení a respektování v dané situaci,“ dodala.

Podobně se vyjádřila i její dcera Anna Slováčková (23). „Myslím si, že není korektní řešit tyto věci přes média. Nikdo neví, jak a co dopadne a jak to bude. A vytvářet závěry předčasně mi přijde jako úplná hloupost,“ řekla k celému případu blondýnka známá i z show Tvoje tvář má známý hlas. Ta se sice ohání korektnostní, ovšem z vlastní mámy si už dokonce utahovala i na sociální síti. To jí zřejmě nevhodné nepřipadá...

2,5 promile

Policie již odtajnila výsledky odběrů Patrasové. „Odborným vyhodnocením byla v krvi zjištěna hodnota nepatrně přesahující dvě promile,“ řekl Blesku mluvčí Tomáš Hulan. „V případech, kdy je důkazní situace jednoznačná, může být vše vyřízeno relativně rychle ve zkráceném řízení,“ prozradil pak renomovaný pražský právník JUDr. Jan Černý s tím, že to je právě Dádin případ.

Ta se tak brzy dočká ortelu. Zatím jí hrozí až tři roky ve vězení, ale pravděpodobně soud přihlédne i k tomu, že se jedná o první provinění a při nehodě nikdo nebyl zraněn. Řidič druhého vozu byl shodou okolností mezinárodně hledaný Ukrajinec bez povolení k pobytu.

Ovšem to královnu dětských srdcí přece jen neomlouvá. „Pila jsem hodně. Usnula jsem až nad ránem. Probudil mě syn Felix, aby mi připomněl představení. V panice, abych nezmeškala, jsem popadla věci a sedla do auta...“ uvedla v prvním upřímném vyjádření po nehodě v týdeníku Sedmička. „Nevím, jak mě to mohlo napadnout... Byla to jedna z největších pitomostí, které jsem v životě udělala,“ dodala s tím, že k alkoholu se uchýlila poté, co její manžel Felix Slováček (75) od štědrovečerní tabule odjel k milence Lucii Gelemové (35).

VIDEO: Dáda poté, co po nehodě poprvé opustila svůj dům! Kam zamířila?

Video
délka: 00:41

Dáda Patrasová poprvé po vánoční bouračce na veřejnosti! Martin Hykl

Fotogalerie
85 fotografií