„Wicked, v češtině Čarodějka, je neúspěšnější světový muzikál posledních dvou dekád, oslňující nejkrásnějšími melodiemi i bombastickou výpravou,“ láká producent už teď na představení, které si chce dát ke svým podzimním 75. narozeninám. Zatím mu chybí představitelé hlavních rolí, a tak vyhlásil obří castingy.

Klíčovou bude role titulní čarodějnice Elphaby, o které si celý svět kvůli její zelené kůži myslí, že je zlá, jenže ono to tak úplně není… „Vypsali jsme casting na všechny role. Proběhnou od 4. do 8. února v  GoJa Music Hall a budou mít dvě kola. Bližší informace a požadavky na jednotlivé role jsem zveřejnil na webu www.carodejkamuzikal.cz nebo www.goja.cz,“ oznámil producent s tím, že Čarodějka vystřídá Fantoma Opery, který bude mít 9. června derniéru.

Muzikál Wicked měl na Broadwayi premiéru v roce 2003 a od té doby slaví úspěchy po celém světě. Autorem hudby je Stephen Schwartz, libreto napsala Winnie Holzmanová. Jen za uvedení na Broadwayi muzikál získal tři ceny Tony, šest ocenění Drama Desk a soundtrack vyhrál dokonce prestižní cenu Grammy. Roku 2013 se stal po deváté za sebou nejvýdělečnějším muzikálem sezóny, čímž porazil i legendárního Fantoma Opery, kterému se to podařilo „jen“ osmkrát.

Na co se můžete těšit? Na čarokrásnou show, která porazila i Fantoma! Na jevišti díky geniálním maskám a kostýmům objevíte svět plný fantazie, kouzel, čar a létajících opic! Slavné vyprávění o přátelství a zradě, lásce i sobectví, závisti a fámách, které dokážou ničit lidské životy, vás svou hudbou doslova… očaruje!

Fotogalerie
11 fotografií