Rodina smrt Štěpánkové, která v úterý podlehla následkům plicní embolie, tajila více než tři dny. Nevěděla o ní ani řada jejích kolegů, ať už z vinohradského divadla, kde herečka srávila několik dekád, ani z Ungletu nebo Divadla Na Jezerce, kde po odchodu z DNV hrála.

Veřejné oznámení divadlo, na jehož scéně Štěpánková oslavila i osmdesátiny, vydalo až v pátek odpoledne, když se informace objevila v médiích. „Divadlo na Vinohradech s hlubokým zármutkem sděluje, že jeho soubor navždy opustila významná česká herečka Jana Štěpánková. Čest její památce!“ napsalo divadlo na své internetové stránky a vyvěsilo dva černé prapory na své průčelí. U hlavního vchodu se pak objevila nástěnka s fotografiemi z výrazných rolí Štěpánkové na divadle.

Ředitel DNV Tomáš Töpfer pak potvrdil, že herečka skutečně zemřela již 18. prosince. Kromě hrstky kolegů, kteří se s ní směli přijít rozloučit na přísně tajný pohřeb do motolského krematoria, však až do pátku nikdo další smutnou zprávu nevěděl. Odepřeno přijít se s kolegyní rozloučit bylo třeba Janu Hrušínskému, Jiřímu Strachovi, Daniele Kolářové, Carmen Mayerové, Miroslavu Donutilovi a dalším, s kterými v posledních letech spolupracovala hrála... Málokdo z nich dokázal pochopit, proč tomu tak bylo...

Fotogalerie
101 fotografií