Karel Gott ještě nikdy nebyl na Štědrý den mimo domov. Bude tomu tak tedy poprvé od roku 1974, kdy se oblíbený Zlatý slavík přestěhoval do prvorepublikové smíchovské vily s výhledem na Prahu. V případě dalších vánočních svátků už ale již několikrát na cestách byl. „Poté, co jsme s Karlem Svobodou, Michalem Davidem a dalšími přáteli kdysi strávili Vánoce na Maledivách, kde nás málem smetla tsunami, jsem nejraději o Vánocích doma, na své milované Bertramce,“ tvrdil před lety sám Mistr, a dlouhá léta to i dodržoval.

Jenže časy se mění a i „božský Kája“ má nárok na změnu názoru  - a to i když to pro něj znamená vynechat tradiční vánoční rituály, které pravidelně 24. prosince dodržoval, například návštěvy přátel, krátké rozhovory do Českého rozhlasu či pro Frekvenci 1, a samozřejmě i půlnoční bohoslužba v kostele na Smíchově…

Rodinná pohoda je pro něj však přednější, a pokud se nestane nic zásadního, budou si Gottovi užívat svátky u stromečku a krbu ve své roubence na severu Čech. „Karel je v Doubici šťastný a cítí se tam klidně, proto tam celá rodina odjede,“ svěřil Aha! zdroj z okolí zpěváka.

Chalupu na svátky si Gottovi připravili už během minulého víkendu. Z té doby také pochází fotografie z nádherně zasněžené krajiny, kterou Karel 16. prosince, tedy na třetí adventní neděli, zveřejnil na Facebooku. „Milí přátelé, dnes ráno jsem se probudil – a ejhle, jsem sněhem zavátý,“ napsal k snímku a odkazoval tak na jeden ze svých prvních hitů Oči má sněhem zaváté.

Po víkendu se celá rodina vrátila zpět do Prahy – dcery Charlottka (12) s Nellinkou (10) jsou přece jenom školou povinné, a tak musejí na poslední dny před prázdninami ještě do školy, a jejich slavného tatínka čekalo ještě vystoupení na vzpomínkovém koncertu na Karla Svobodu (†68) v karlínském divadle. Nyní nezbývá více než popřát Mistrovi krásné Vánoce a závidět mu tu nádhernou sněhovou nadílku.

Fotogalerie
23 fotografií