Nápad uspořádat koncert pro Karla Svobodu dostal ředitel Hudebního divadla Karlín Egon Kulhánek s Jiřím Paulů z firmy, která spravuje autorská práva Svobody. Hned oslovili členy rodiny, které po sobě skladatel po své sebevraždě zanechal. Souhlasili všichni, až na vdovu Vendulu Pizingerovou

"S panem Kulhánkem jsem se před několika týdny sešla a o záměru koncertu jsme spolu mluvili. Chtěli jsme ho dokonce propojit s Kapkou naděje. Tím to ale skončilo. Projekt tedy bude beze mě," řekla deníku Aha! Pizingerová už v květnu. 

A jak řekla, tak i činila. Na velkolepém koncertě, kde se sešli ti největší zpěváci u nás a společně vzdali poctu Karlu Svobodovi, Vendula chyběla. 

Takovou příležitost si ale nenechaly ujít jeho děti, syn Petr (36) se synem Ferdinandem a dcera Jana, která žije s rodinou v Americe. "Měla jsme velkou radost a snažila jsem se všemi silami, abych mohla přiletět i s dětmi. A myslím, že i tátovi by se ten koncert moc líbil. Dnes jsem se za ním stavila a všechno jsme probrali," řekla Blesk.cz Wallace Svobodová, která kromě syna s dcerou přijela i s manželem. 

"Jsme tu na šest dní, ale Vánoce a Popelka už budou v Americe. Máme tam českou komunitu, takže pečeme cukroví, děláme salát, jen kapra nejíme. Kvůli posunu času tady nespíme, a tak v noci chodíme po Praze a procházíme vánoční trhy, je to krásný," popsala nám svůj program. 

Jak Petrovi Svobodovi, tak i jí táta velmi chybí. "Takový náš největší zážitek s tátou byl, když jsme spolu přeplavali rybník, protože jsme oba plavci. U toho jsme si vždycky o všem povídali, protože nás nikdo nehonil ani nerušil, nezvonily telefony. To byly naše nejintimnější okamžiky, kdy jsme si všechno říkali," prozradila Blesku Jana. Ta se na koncertě pozdravila se všemi známými a od Karla Gotta si dokonce vysloužila velkou pusu na tvář. 

 

 

Video
délka: 01:59.64
Video se připravuje ...

Jana Svobodová o tátovi Karlu Svobodovi Kateřina Štichová, Jan Jedlička

Fotogalerie
94 fotografií