Tentokrát se však nestane otcem, ale už dědečkem! O radostnou novinku se mu postarala jeho dospělá dcera Linda z hercova druhého manželství se známou televizní producentkou Simonou Matáskovou (má na starosti například Show Jana Krause).

S partnerem Ondřejem čeká dívka prvního potomka a svým známým to prostřednictvím Facebooku sdělila poměrně originálně, když 10. září zveřejnila vtipnou fotomontáž sebe s velkým bříškem a svého přítele, jak ji drží za odhalená ňadra a zároveň ukazuje sprostá gesta. „Kinder surprise," připsala jen, ale většina lidí se dovtípila, v čem její tajemství tkví, a tak dvojici všichni gratulovali.  

V dalším příspěvku už z prosince se pak podělila se zážitkem z porodnice v Podolí, kde ji pobavila hláška zdravotní sestřičky: „Moc se omlouváme za čekání, musíme počkat, až naskočí agregát!" Nastávající maminka se tomu smála a připomínala jeden starší díl Ordinace v růžové zahradě 2, který je často terčem vtípků kvůli ději, kde byla celá nemocnice bez proudu kvůli agregátu.

Mimo jiné ale odtajnila i plánovaný termín svého porodu. „Asi 27/28," prozradila tak Matáskova dcera, že miminko by na svět mělo přijít už pár dní po Vánocích. Bude to jistě ten nejkrásnější dárek pod stromeček, jaký si rodina může přát.

Sám herec ze seriálu Polda se zatím k radostné události nijak veřejně nevyjádřil. Jistě má ale radost, že už z něj bude děda. Navíc vnoučátko bude jen o dva roky mladší, než Davidův nejmladší potomek Antonín, kterého mu v říjnu 2016 porodila módní bloggerka Eva Vlachová. Kromě dvouletého chlapce má ale Matásek ještě další tři potomky. Z prvního manželství s Evou Turnovou, basistkou skupiny The Plastic People of the Universe, nemá žádné. Ale s již zmíněnou druhou manželkou Simonou má právě Lindu a se třetí ženou Kateřinou zase zplodil dceru Marii a syna Benjamina.

Fotogalerie
45 fotografií