Na tiskové konferenci Czechoslovak Fashion Weeku na počátku listopadu se přitom někdejší topmodelka a první Češka na titulní straně prestižního časopisu Sports Illustrated objevila v rudých šatech a působila naprosto neuvěřitelně. Člověk by jí klidně tipoval i o deset patnáct let méně. Ztrhaný obličej, který však předvedla v New Yorku na rušné ulici při čekání na taxi, už byl obličejem padesátnice – hlavně kvůli těm povadlým tvářím a pytlům pod očima, které by zastavily stoletou vodu…

Věk je ovšem pro Pařízkovou podle všeho jenom číslo. Před pár dny totiž sdílela na Instagramu svou nahou fotku (s decentní cenzurou) a napsala k ní citát polského básníka a aforisty Stanislawa Jerzy Lece: „Mládí je dar přírody, věk je ale umělecké dílo.“ Bohužel, někdy je i tomu uměleckému dílu lepší pomoct šikovným vizážistou, vrstvou make-upu a vhodně zvoleným oděvem. „Paulině“ totiž příliš nelichotil ani velký neforemný kabát, který zakrýval její božskou postavu, a černá čepice naražená hluboko do očí.

Bez oblečení jí to však stále sluší a ona sama si toho je moc dobře vědoma. Na sociální síti, kde zuřivě propaguje nahotu v jakémkoliv věku, se rozepsala o tom, že nesouhlasí se současným postojem, který starším lidem odepírá jejich sexualitu. A to údajně jenom proto, že „už nemůžou dělat děti. Starší těla jsou ve skutečnosti mnohem zajímavější než ta mladá. Možná už nejsou tak ohebná a pružná, ale vynahrazují to měkkostí. Je to jako rozdíl mezi nafouknutým balonkem a hedvábným plátnem. Pokud nevidíte krásu obojího, okrádáte sami sebe o krásu,“ rozohnila se.

Fotogalerie
30 fotografií