Michal Kocourek se objevil společně s Ivou Janžurovou (77) a Janou Paulovou (63) v Divadle Kalich, kde byl představen projekt nové letní scény v prostorech pod Žižkovskou věží. Je to už dobrých jednačtyřicet let od doby, co Kocourek ztvárnil svou nejspíš nejslavnější roli v oblíbeném filmu Což takhle dát si špenát, na Vladimíra Menšíka (†58), jehož mladší verzi si zahrál, ale vzpomíná dodnes s láskou. Nestanuli totiž bok po boku pouze při tomhle natáčení, absolvovali i jiné inscenace.

Se sympatickým hereckým matadorem se nakonec tak sblížili, že ho Kocourek bral jako svého druhého tátu, a stejně hezký vztah k němu měl i Menšík. „Dokonce mě cizím lidem z recese představoval jako svého syna,“ svěřil se pobaveně v jednom z nedávných rozhovorů pro iDnes.

Přestože Kocourek vystudoval konzervatoř, místo herectví se věnuje divadelní produkci a je ředitelem Divadla Kalich. Na jeviště se vracet už nehodlá. „V současné době na to nemám chuť. Maximálně to jsou záblesky, kdy mě něco takového napadne, ovšem ty zase rychle zhasnou. Možná se k herectví vrátím, nicméně teď určitě ne. Vést divadlo je dost vyčerpávající, práce v něm se nedá ošidit, a představa, že bych se šel po dvanácti hodinách strávených v kanceláři ještě převléknout do kostýmu, je pro mě přímo šílená,“ přiznal, zároveň však dodal, že se nikdy nemá říkat nikdy – a tak je možné, že se ještě dočkáme jeho hereckého comebacku.

Fotogalerie
8 fotografií