V tichosti sváděla boj o život kvůli oslabenému imunitnímu systému. Hned poté ji opustil manžel, architekt Boris Drbal (66). „Každý diskomfort, který zažijeme, ať už se týká oslabené imunity, nebo emoční situace, kdy se cítíme zahnáni do kouta, nevidíme východisko a ryjeme v zemi, nám pomůže uvědomit si spoustu věcí,“ svěřila Blesku Filipová.

Podle jejích slov nebyla náhoda, že se jí rány osudu postavily do cesty tak krátce za sebou. „Několikrát za život dostáváme kopanec od života a je jen na nás to správně pochopit, něco změnit. Když tomu neporozumíte, budou přicházet větší a větší kopance, dokud je nepochopíte,“ rozpovídala se oblíbená zpěvačka a kytaristka.

Nad vodou ji držela hlavně hudba a touha vydat po patnácti letech nové album. To se konečně povedlo a zpěvačka září štěstím. „Budu už dělat jen desky, které chci. Není to nepokorné, naopak. Říkám to celé s obrovskou pokorou, ke které jsem dospěla,“ prohlásila Lenka po křtu své desky s názvem Oppidum.

Došla k poznání, že život je pro ni velkou školou. „Bude to znít jako fráze, ale odnesla jsem si z toho ponaučení, že se musím radovat ze života, a hlavně být sama sebou,“ zdůraznila Filipová. Popravdě, dlouho také nevypadala lépe a spokojeněji než právě na křtu svého nového alba.

„Když mi maminka pustila Oppidum poprvé, tak mi ukápla slza!“ svěřila Blesku zpěvaččina dcera Lenny (25). „Je to neskutečně statečná ženská a všechno je to u ní v hlavě. Ze všech problémů se dokáže dostat jen díky ní. Dost často bývá, že člověk, když něco bere jako samozřejmost, třeba zdraví, dostane ťafku od života. Právě tato deska posouvala  mámu k uzdravení. Jsem na ni pyšná,“ vysekla jí dcera, dnes už rovněž velmi populární zpěvačka, poklonu.

Fotogalerie
28 fotografií