„Čekali jsme kvůli němu s datem pohřbu, ale omluvil se, že někde natáčí,“ řekla příbuzná před smuteční síní chomutovského hřbitova. „Měla pro něj psát libreto k muzikálu Děvčátko z předměstí, ale nestihla to. Zemřela náhle,“ zdůvodnila žena, proč skladatele a zpěváka zvala. „Byla jeho celoživotní ctitelkou,“ dodala. „Byla naivní, nepraktická, ale moc hodná,“ řekla ve smuteční řeči její neteř Katka.

Nejspíš i proto málokdo ví, že její texty zní na první desce zpěvačky Petry Černocké. Známá Yambalya, Pověz mi růžičko a Cikánské štěstí. Kamilin název nese i CD Černocké Souhvězdí střelce. Se zpěvačkou ji pojilo dlouholeté přátelství. V roce 2007 v pražském botelu Albatros pokřtila Černocká Fleisleberové dvě knihy Sedmá šifra Leonarda a Lásko má, já stůňu o Karlovi Svobodovi.

Nejblíže Kamila měla k tragicky zesnulé zpěvačce Ivetě Bartošové. „Často mi telefonovala. Ve své branži neměla s kým lidsky promluvit. Párkrát v Chomutově byla. Nikdy jsem ji nechtěla zradit, tak jsem to nikomu neříkala. Posílala mi i fotky. Hodně s Arturem, když byla šťastná. Byly to prakticky první selfíčka, než začaly být moderní,“ řekla a ukázala je za života ve svém mobilu. Zesnulá je i autorkou knihy Jméno je tvůj osud. Sama používala pseudonymy, které vytvořila z písmen, jež si vypočetla jako šťastné. Právě Fleisleberová a Camila Karollins.

Fotogalerie
10 fotografií