Karel Štědrý patřil mezi věrné typy mužů. I když se kolem něj na první pohled motaly samé ženské, on sám za žádného svůdce neplatil. A to ani když byl za svůj život celkem třikrát ženatý. Pocházel z učitelské rodiny, a přestože společně s bratrem Ivanem (†83) již od útlého věku tíhli k hudbě, rodina to neschvalovala. Vystudoval proto Vysokou školu železniční, získal titul inženýra, ale nikdy jako železničář pracovat nechtěl. A ani nikdy nepracoval.

Se svou první manželkou Janou Plodrovou se seznámil na plovárně v Podolí v době, kdy mu bylo čerstvých osmnáct let. Byla to láska na první pohled, ale dva roky před rodiči tajil, že má vážnou známost – Jana totiž byla mnohem starší a navíc rozvedená, což byl v té době vážný škraloup. Když však Jana po čtyřech letech randění otěhotněla, věděl, že mu nyní už rodiče v cestě stát nebudou. Porodila mu dvě dcery, které Karel pojmenoval podle svých nejoblíbenějších hitů Waldemara Matušky, blízkého přítele a kolegy ze Semaforu: Zuzana a Tereza.

Manželství bylo šťastné bohužel jen do doby, než Jana onemocněla rakovinou. Zatímco se léčila, Karel se staral o dcery a trpělivě čekal, až se jeho choť vrátí domů. Nevrátila se. „Jana pro mě byla žena na celý život. Počítal jsem s ní. Nikdy bych se s ní nerozvedl. Po tom dvacetiletém manželství jsem ovdověl. Terezce bylo 13, Zuzce 18, a já se stal mámou i tátou dohromady,“ přiznal Štědrý v pořadu 13. komnata.

Nevzdal to a oženil se podruhé. Okouzlila ho krasobruslařka Eva Vondrušková, mimochodem matka bývalé moderátorky televize Nova Nicol Lenertové (43). Podle svědectví jeho dcer bylo tohle manželství rozhodně špatný nápad a dívky svou macechu nemohly vystát. Novomanželé si prý navíc nerozuměli ani mezi sebou a údajně ho měla jeho novopečená žena několikrát přetáhnout deštníkem po zádech. Není tedy divu, že celý vztah trval velice krátce a záhy se rozpadl. Nelibě to tak nesla hlavně Vondruškové dcera Nicol, která si náhradního tatínka-gentlemana oblíbila.

Křehká duše umělcova našla pochopení až u přítelkyně jednoho svého kamaráda. S Evou Kicperovou (59) si začali tajně telefonovat, zamilovali se a záhy došlo na zásnuby. Věkový rozdíl dvacet jedna let je nijak neomezoval. Den před svatbou se pak budoucí manželé dozvěděli, že čekají společného potomka – syna Karla. Spolu pak žili až do Štědrého smrti. Eva mu věrně stála po boku v době, kdy se pustil do podnikání (rozjel v České republice prodejní nápojové automaty) a neměl vždycky úplně vyřešenou finanční stránku věci, kdy měl problémy se srdcem, i tehdy, kdy bojoval s rakovinou. Dvakrát. A byla u něj i ve chvílích, kdy ho opouštěl život. Odešel z něj ale nepochybně spokojený, zanechal za sebou skutečně nezapomenutelnou stopu...

Video
délka: 01:38.09

Karel Štědrý (†80) naposledy pro Blesk: Co říkal o svém zdraví? Chátrám! David Turek

Fotogalerie
28 fotografií