Úterý 5. prosince 2023
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Zataženo, sněžení -2°C

Hvězdy slavily 100 let republiky: Herzigová z postele, Bouček vlajkou!

/
 • Hvězdy slavily 100 let republiky: Herzigová z postele, Bouček s vlajkou!
  29. října 2018 ● 12:17

  Možná že běžně si na svou národnost ani nevzpomenou, ovšem díky 100. výročí ustanovení samostatného Československa řada celebrit ukázala, že jsou velcí vlastenci! Naší republice k »narozeninám« popřály dokonce i osobnosti, které mají zázemí spíš v zahraničí!

 • 1.

  Eva Herzigová (45)

  „Je to místo, které zvu svým domovem… Československo. Šťastné 100. výročí,“ napsala na Instagramu anglicky supermodelka a herečka Eva Herzigová a sdílela snímek, na kterém leží v posteli a v ústech svírá českou vlaječku. Ta ještě asi nikdy nebyla v tak sexy situaci.

  Výročí 100 let republiky: Eva Herzigová
  Autor: Instagram

 • 2.

  Paľo Habera (56)

  Poměrně dost se rozepsal zpěvák Habera, který v emotivním příspěvku mimo jiné přiznal, že se necítí jako Slovák, ale jako Čechoslovák. „Československo. Neznám ve světě jiné dva národy, které mají k sobě stejně tak blízko, jako ty naše. Narodil jsem se jako Čechoslovák a být jím byla pro mě úplně přirozená věc a ani mě nenapadlo, že nás je možné rozdělit. Stalo se a moje malá krajina byla ze dne na den ještě menší a já jsem měl najednou pocit smutku, že ztrácím něco, co mám tak rád.“

  „Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, že to byl neodvratný krok a začal jsem si uvědomovat úplně jiné věci – hlavně to, že naše dvě krajiny nejsou o čáře mezi námi, ale hlavně o lidech, kteří v nich žijí. Ukažte mi jiné dva rozdílné národy, které se spojí a potom rozdělí, a neumírají při tom lidé. ‚Nenávist‘ je velmi lehce zapalitelná zápalka. Lidé v našich krajinách tuto možnou tragédii nedopustili. Zdůrazňuji – lidé v těchto dvou krajinách – v Česku a Slovensku! Toto je věc, na kterou musíme být nejvíc hrdí. A vím, že jiné národy si nás za to váží. A mimochodem – naši čeští bratři a sestry nám jsou po rozdělení ještě bližší, než když jsme byli spolu. Věřím, že to platí i opačně. (Samozřejmě kromě těch pár minut, co proti sobě hrajeme hokej nebo fotbal)," rozepsal se na sociální síti.

  „Gratuluji nám ke společnému životu předtím i potom. Pozdravuji všechny své české přátele a jdu dát pusu své české ženě," nezapomněl zmínit ani svou partnerku Danielu Peštovou

  Výročí 100 let republiky: Pavol Habera
  Autor: Instagram

 • 3.

  Daniela Peštová (48)

  Stejně tak i sama modelka na slavný historický milník nezapomněla. „Všechno nejlepší! Jsem pyšná na to, že můžu tuhle krásnou zemi nazývat svou vlastí,“ napsala Daniela na Instagramu ke snímku Prahy.

  Výročí 100 let republiky: Daniela Peštová
  Autor: Instagram

 • 4.

  Tereza Maxová (47)

  Svou gratulaci připojila také další blondýnka známá z předních světových mol. „Neměnila bych. Všechno nejlepší, 100 let! Vyrobena v Československu,“ nechala se slyšet Maxová a zveřejnila svou fotografii v tílku s tématickým nápisem „Born Czech" (v překladu narozena jako Češka).

  Výročí 100 let republiky: Tereza Maxová
  Autor: Instagram

 • 5.

  Tomáš Klus (32)

  Blahopřání naší zemi poslal i Tomáš Klus. „Republiko, kéž v dalších sto letech zůstaneš a jsi stále více res publicou. Ať dnešní déšť je Ti očistným a jsou jím smyty všechny křivdy, jež slouží jako berle neochoty v přijetí zodpovědnosti za přítomnost tím, jak neustále přitahují pozornost, podporují ublíženost a zadupávají občanské sebevědomí. To, které Ti tak (pří)sluší, neboť všem časům navzdory je naše malá země plná velkých hrdinů, jejichž jména zapomínáme jen proto, že ti, kteří by měli naplňovat jejich odkaz, pod vlivem mamonu straší a zpochybňují vysoké morální hodnoty, na nichž stojíš gesty, které Tě ponižují," rozepsal se trojnásobný otec, který často vystupuje proti prezidentovi i premiérovi.

  „Kéž, Srdce Evropy, biješ ve jménu humanity, kéž pravda vítězí a kéž všechny Tvé děti najdou ony hrdiny v sobě, kéž uzná každé z nich svou samostatnost vlastní a tím nejlépe prospívá Tobě, vlasti. Kéž se nevzdalujeme přirozené vlastnosti lásky uměle vštěpovanou nenávistí. Kéž je na sto let mír. Všechno dobré Tobě a všem Tvým minulým, současným i budoucím tvůrcům," dodal na sociální síti, kam si vystavil českou vlajku.

  Výročí 100 let republiky: Tomáš Klus
  Autor: Instagram

 • 6.

  Kateřina Baďurová Janků (35)

  Pomocí naší trikolory zavzpomínala na významné výročí také sportovkyně Kateřina Janků, která si ještě coby Baďurová před lety vytančila vítězství ve StarDance. „V národních barvách po celý život. Všechny životní etapy,“ napsala stručně tyčkařka ke koláži svých fotek v národních barvách a dodala, že je velká vlastenka.

  Výročí 100 let republiky: Kateřina Baďurová Janků
  Autor: Instagram

 • 7.

  Alena Šeredová (40)

  Další blahopřání pak přilétlo dokonce z Itálie, kde už roky žije modelka Alena Šeredová. „100. Vyrobena v Československu. Společné století - 1918 - 2018," napsala stručně půvabná brunetka.

  Alena Šeredová
  Autor: Instagram

 • 8.

  Libor Bouček (37)

  „100 let. Od splněného snu našich předků. 100 let od identifikace dvou fantastických národů," nechal se pro změnu slyšet moderátor Libor Bouček, který s partnerkou Gabrielou Bendovou (26) během výročí projel skoro celou naši zem. V autě prý poslouchali audioknihu o naší rozhlasové historii. 

  „6 naposlouchaných hodin událostí, který může někdo vnímat jako nudnou pasáž ve středoškolskym dějepise. Ale jsou to události, který formovaly nás všechny. Přes prababičky, od nich dál, k našim rodičům až k nám. Máme v sobě všichni československý DNA. DNA, který často zlehčujeme, ironizujeme, hrdiny zpochybňujeme. A to je velká chyba, kterou beztrestně můžeme páchat. Československo je sakra sexy brand," vysvětloval na Instagramu.

  Česko a Slovensko zrodilo spolu, i odděleně, lidi, kteří změnili svět. Česko a Slovensko jsou teď skvělé země, ve kterých je, ve světových souvislostech, obrovská radost žít. Jsem pyšný na svoje předky, že díky nim a jejich generačním souputníkům můžu slavit 100 let ode dne, který odstartoval příběh, který žijeme. A myslím, že to stejný musíme udělat pro ty, který si zaslouží slavit za dalších 100. S hrdostí věším na balkon vlajku a jen mě mrzí, že vlaje téměř osamocena. Ta vlajka je identifikace nás všech. Identifikace toho, o co se snažili ti, kteří jsou naše krev. Bez patosu - ať žije naše republika," dokončil obhajobu naší země Libor.

  Výročí 100 let republiky: Libor Bouček
  Autor: Instagram

 • 9.

  Mariana Prachařová (24)

  I když to prý málem propásla, své přání stihla nakonec vyjádřit i dcera Dany Batulkové (60) Mariana Prachařová. „Ještě to do půlnoci stíhám! Jen jsem chtěla říct, že jsem hrdá na to, odkud pocházím. Máme krásnou zemi. A Praha je podle mě nejkrásnější město na světě. Děkuju za dobu, ve které žijeme, a děkuju za zemi, ve které jsem vyrostla. Přeju ti dalších krásných 100 let! A Slovensku taky!" napsala herečka a zpěvačka, která připojila i několik krátkých videí ze slavnostního ohňostroje.

  Výročí 100 let republiky: Mariana Prachařová
  Autor: Instagram

 • 10.

  Tomáš Trapl (54)

  Slavnosti v centru Prahy se ostatně účastnil také muzikálový zpěvák Tomáš Trapl. „Oslavy za námi. Jede se dál. Sto let republiky."

  Výročí 100 let republiky: Tomáš Trapl
  Autor: Instagram

  Fotogalerie
  56 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

panda82: Bouček vlajkou a nevadí mu, že ji má naopak , bílá má být kde, chytráku

(07. 12. 2018 18:16)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy