„Ráda bych řekla, že se cítím líp, ale bohužel ne. Ale hodně to dělá i to, že mám v sobě tak dlouho antibiotika, takže s tím tělem to dělá hrozné věci. Jsem nervózní, protože si nejsem jistá, jestli mě to vyléčí,“ přiznala herečka. Při boji s posledním stadiem lymské boreliózy vsadila na specializovanou kliniku v Německu, která si za léčbu nechává platit obrovské sumy. „Nejdřív jsem měla kapačku na osm týdnů, ale potom mi dělali krevní testy a usoudili, že je potřeba dalších osm týdnů,“ vysvětlila.

Podle deníkem Aha! osloveného docenta MUDr. Rastislava Maďara, vedoucího Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Lékařské fakulty v Ostravě, však klinika nemusí hrát s herečkou fér. „Různá soukromá zařízení v Evropě nabízejí pacientům za peníze naději ve formě dlouhodobé léčby antibiotiky, která může být naopak škodlivá, případně vést k projevům nežádoucích účinků takovéto zbytečné léčby,“ popsal. A sama herečka si přestává být kvalitou léčby jistá.

„Takhle přímo jsem o tom neslyšela. Samozřejmě je mi jasné, že takovéhle věci se na světě dějí, a jestli jsou podvodníci, to nevím. Každopádně zvažuju, co dál, protože si nemyslím, že antibiotika na tak dlouho jsou dobrým řešením,“ přiznala s tím, že chce počkat dalších 56 dnů a potom zkusit i alternativní cestu. „Byla jsem už tak zoufalá, že jsem jim říkala – dejte mi, co uznáte za vhodné, protože je mi tak zle, že potřebuji pomoct. Podstoupila bych cokoliv. Už jenom to, že jsem šla do antibiotik. Jsem člověk, který zastává hodně přírodní metody, a myslím, že spousta věcí jde vyléčit přírodní cestou. Ale u tohohle jsem zkusila spoustu věcí a nic mi nezabralo,“ dodala.

Momentálně tak zvažuje zase návrat k přírodě. „Dostávají se ke mně různé informace od jiných lidí o různých léčbách. Takže uvidím, jak to bude. Sama nevím, ale přírodní léčbu chci určitě, minimálně jako doplněk k tomu,“ uzavřela kráska z Ulice.

Fotogalerie
32 fotografií