Bývalá první dáma se objevila na premiéře filmu Toman. Dorazila celá oděná do černé, jen kabelku zvolila stříbrnou. I když vypadala elegantně, působila poněkud chmurným dojmem. Na závěr večera ho umocnil i fakt, že Dagmar se neubránila dojetí a poplakala si.

Když se po skončení filmu rozsvítila světla, měla Havlová mokré oči i tváře od slz, které se ani nesnažila skrývat. Snímek Ondřeje Trojana (58) s Jiřím Macháčkem (52) raději ocenila potleskem a pak rozrušená opustila sál kina.

Poté její kroky zamířily rovnou na dámské toalety, kde si musela poupravit make-up a trochu se dát po silném zážitku dohromady. Doprovod jí během večera dělala kamarádka, herečka a zpěvačka Dáša Zázvůrková (37), která jí byla i oporou a držela ji za ruku.

Zda její srdceryvný pláč způsobily nějaké osobní starosti, není zřejmé. Pravděpodobně ale Dagmar dojal jen děj filmového dramatu na základě pravdivého příběhu osobnosti z české historie, šéfa naší zahraniční rozvědky Zdeňka Tomana, který ovlivnil vývoj v poválečném Československu a sháněl peníze pro komunisty, kteří posléze vyhráli volby.

Herečce tak jistě opět vyvstaly na mysli i vzpomínky na minulý režim, během kterého byl její zesnulý manžel a exprezident Václav Havel (†75) sledovaným a vězněným disidentem.

VIDEO: Dagmar Havlová po letech ve filmu! Jakou roli si vybrala?

Video
délka: 03:05.62

Dagmar Havlová po letech ve filmu! Jakou roli si vybrala? Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

 

Fotogalerie
67 fotografií