„Snubní prstýnek od manžela mám schovaný. Nosila jsem ho dlouho, asi tři roky (po smrti manžela – pozn. redakce) – jak svůj, tak jeho... Ale pak jsem je sundala,“ přiznala Havlová po dlouhých čtyřech letech v exkluzivním rozhovoru pro Blesk, co ji k tomu vedlo. „Přišlo mi to tak trochu nepatřičné, ale mám je oba u sebe,“ dodala na vysvětlenou s tím, že jsou schované.

Klenotů, které jí připomínají zesnulého Václava Havla, má paní Dagmar hodně. „Manžel mě hodně obdarovával šperky, které střídám a nosím. Dokonce je i navrhoval a dělalo mu to velikou radost,“ prozradila Havlová. Závěs na krk v secesním stylu ze zelenkavého berylu, s náušnicemi a prstenem opatruje jako oko v hlavě. Stejně tak rodinný poklad po babičce ve formě prstýnku a náušnic, které se předávají z generace na generaci.

Koleno stále bolí

Na prezentaci podzimní kolekce firmy Tonak Dagmar Havlová řekla, že po operaci kolena skončila na tři týdny v lázních. „Občas to bolí a snažím se, ale na rehabilitace nechodím. Naštěstí jsme odmala zvyklá na zlomeniny. Tohle jsem si udělala na jevišti, měla jsem zlomenou čéšku a meniskus. A taky mě to bolí, protože často klečím na jevišti,“ posteskla si herečka.

Nová role: Protivná ženská

Bývalá první dáma zanedlouho opět stane před kamerou! „Natočila jsem toho tolik, že ani nemám potřebu dál točit. Ale teď se naskytnul krásný scénář s mladým režisérem Jiřím Havelkou, v lednu bychom měli začít točit... Svou roli jsem si vybrala sama – hraju takovou protivnou ženskou!“ usmála se Havlová a dodala, že jí tvůrci často nabízejí role paniček, které něco zdědí. „To ale nesouzní s mou povahou. Potřebuji něco ze sebe dostat, tak jako se to děje třeba na divadle. Herectví je určitá forma psychoterapie. Tohle bude komedie a lidé se mají nač těšit,“ doplnila.

Video: Exkluzivní rozhovor s Dagmar Havlovou pro Blesk

Video
délka: 03:05.62

Exkluzivní rozhovor s Dagmar Havlovou pro Blesk Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
22 fotografií