„Bohuš mi v létě volal a chtěl po mně půjčit peníze. Sháněl půl milionu korun. Nemohl jsem mu ale pomoci, protože jsem tolik peněz neměl, ani menší částku,“ svěřil se Aha! podnikatel A. R., který se s dirigentem řadu let přátelil. I on se dnes plánuje dostavit na poslední rozloučení s Kulínským.

Přestože se původně mluvilo o tom, že pohřeb bude neveřejný a čistě v kruhu rodinném, uskuteční se nakonec dnes veřejně ve 14 hodin v prostorách strašnického krematoria. „Plánoval dát dohromady orchestr, který by řídil a se kterým by jezdil na koncerty. Potřeboval na to ale prostředky, které neměl,“ přibližuje jeho záměry A.R.

Než však mohlo dojít k realizaci tohoto nápadu, Kulínský, který v roce 2008 dostal od soudu 5,5 roku vězení za zneužívání nezletilých dívek, nečekaně zesnul ve svém pronajatém bytě v Jungmannově ulici v centru Prahy. Došlo k tomu ve čtvrtek 13. září, a to dokonce pouhý jeden den poté, co na revers opustil nemocnici. Tam tělo po dvou dnech našla pravděpodobně jeho matka, profesorka zpěvu a spoluzakladatelka Bambini di Praga Blanka Kulínská (83).

Video
délka: 01:34.25
1080p 720p 480p 360p 240p

Ondřej Soukup: O finalisty SuperStar se zajímá Kulínský! Markéta Reinischova, Jan Brunclík

Spekuluje se o tom, zda v jeho úmrtí hrají nějakou roli drogy, a nejdivočejší teorie dokonce naznačují, že se předávkoval. „Bohoušek si občas něco dal. Nejen v posledních letech, ale i dříve,“ dozvěděl se totiž Blesk od tajného zdroje. Domněnky ovšem definitivně potvrdí (či vyvrátí) až výsledky toxikologického rozboru, které by rodina měla obdržet v nejbližších dnech.

 

Fotogalerie
19 fotografií