Svůj v životě první pobyt v Istanbulu si chtěla kráska, na Youtube známá jako Týnuš Třešničková, s přítelem zpestřit večeří ve vyhlášené restauraci kuchaře Nusreta Gökceho. Při ohňové show ale část hořlavé směsi vystříkla na hosty. Češka utrpěla popáleniny na 35 procentech těla, především v obličeji, na krku, hrudi a břiše. Oheň zasáhl i jejího přítele.

Případ řeší policie

„Zranění u české občanky jsou vážná, v jednom místě se jedná dokonce o popáleninu třetího stupně. Stav muže je méně závažný,“ uvedl Robert Řehák z Ministerstva zahraničních věcí. Přítel Viktor Hajíček má popáleniny asi na 15 procentech těla. „Generální konzulát ČR zajistil pro oba Čechy právníky, kteří jim pomáhají, a už případ řeší ve spolupráci s policií. O dalším postupu by se mělo rozhodnout během pondělí a úterý,“ upřesnil Řehák.

Vysoudí peníze?

Život Týnuš nehoda zkomplikovala nejen zdravotně, ale i existenčně. Na Instagramu, kde ji sleduje 351 tisíc lidí a na Youtube kanálu, kde má přes 267 tisíc odběratelů, totiž sexy Češka předváděla módu a kosmetiku. „Pokud prokáže, že je její zevnějšek důležitý pro její obživu, mohla by požadovat velký obnos. Kdybych ji zastupoval, pod milion bych nešel. A mohlo by to být i více,“ řekl Blesku právník Jan Černý. „Úspěch s nároky v Turecku ale nemusí být takový, jako by byl v Česku,“ dodal.

Fotogalerie
11 fotografií