„Lituju, že jsem neposlechl svého tátu, který mi okolo mé třicítky řekl: Vykašli se na ten sbor, protože ti to bude jako dirigentovi vázat ruce. Je to zbytečný, nedělej to,“ řekl v posledním rozhovoru pro pořad Pressklub rádia Frekvence 1 Kulínský.

„Ta jeho slova přišla ve chvíli, kdy jsem se stal dirigentem prestižních orchestrů. On mi řekl, abych se přestal starat o ty dětičky, že se to k sobě nehodí. Že mám dětský sbor a jsem přitom dirigent. A že to hlavně ve světě moc neberou,“ zavzpomínal Kulínský. Kdyby svého otce poslechl, dost možná by ani od dubna 2009 do června 2011 neseděl ve vězení za pohlavní zneužívání nezletilých dívek.

Podle soudu se provinil tím, že na zájezdech a soustředěních sboru osahával celkem 23 svých mladých svěřenkyň na intimních partiích, přičemž s šesti z nich také souložil. Osmi z jeho obětí nebylo v době zneužití 15 let. Do konce života svou vinu Kulínský odmítal! Zemřel v sobotu v pronajatém bytě v centru Prahy. Policie jeho smrt stále vyšetřuje.

Bohumil Kulínský vystudoval dirigování na pražské konzervatoři a brněnské JAMU a v 18 letech se ujal hlavního oddělení souboru. Nebyl přitom jen sbormistrem Bambini di Praga. V roce 1984 také zahájil spolupráci se Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK, na počátku 90. let založil a vedl Školu sborového zpěvu a v roce 1997 se na pět let stal šéfdirigentem opery pražského Národního divadla. Opakovaně ho také zvali k dirigování zahraničních orchestrů.

Fotogalerie
25 fotografií