Popová legenda měla ve Studénkách vystupovat na místním festivalu. Obec na něj vytvořila plakát, na kterém zvala na koncert Heleny a jejího bývalého kolegy z Golden Kids, ke kterému nikdy nemělo dojít! 

„Jasně jsme starostu a jeho lidi požádali, aby vystoupení obou umělců na plakátech a v dalších upoutávkách viditelně oddělili a neprodávali vstupenky na nikdy neplánovaný koncert a neklamali tak fanoušky. Místo toho jsme se dočkali vulgarit a urážek. Koncert, na který obec ještě neměla podepsanou smlouvu, jsme následně zrušili,“ řekl Blesku manažer Vondráčkové Martin Michal (59). Obec plakát se zpožděním upravila, ale…

Klamavá reklama

Management mezi tím podal trestní oznámení kvůli klamavé reklamě. Policie teď oznámila, že nezjistila žádné protiprávní jednání. „Od začátku tvrdím, že jsme se ničeho nedopustili,“ vyjádřil se starosta Sršeň.

„Policii jsme poskytli dostatek důkazů o trestné činnosti starosty Sršně. V tomto smyslu podáváme stížnost a budeme žádat o dohled státního zástupce. Přesvědčil jsem se, že buran zůstane buranem, i kdyby měl deset titulů, kterými se starosta Sršeň neustále uhání. Je smutné, že se do politiky dostávají lidé podobného ražení, a když jsem se díval, na co všechno Sršeň již kandidoval a kandiduje, jímá mne hrůza, kam se tato země v politické kultuře pohne,“ reagoval Martin Michal.

Jeho vyjádření bylo v pátečním tištěném Blesku redakčně zkrácené, za což se redakce omlouvá, a v celém znění ho zveřejnila v tomto článku.

Vondráčková: Starosta byl opilý a vulgární!
Do případu se vložila i sama zpěvačka, která Blesku popsala, jak měl starosta Sršeň reagovat na prosby jejího týmu.

„Na první poslech bylo zřejmé, že nebyl ve střízlivém stavu. Reagoval urážkami, mluvil vulgárně. Svým jednáním způsobil Agentuře MM Praha škodu přesahující 300 tisíc korun,“ řekla Vondráčková Blesku.

„Neudržel jsem roli diplomata a prohlásil, že my na vesnici jsme zvyklí pracovat pro lidi a neřešit žabomyší spory Pražáků,“ reagoval na slova zpěvačky starosta.

Fotogalerie
4 fotografie

Video: Zemanův večírek: "Lásko má, já stůňu," a "Pár přátel stačí mít", zpívali mu Vondráčková a Michal David

Video
délka: 02:16
1080p 720p 360p

Zemanův večírek: "Lásko má, já stůňu," a "Pár přátel stačí mít", zpívali mu Vondráčková a Michal David Blesk Zprávy, videoarchiv KPR