„Rodinu chápu, že se rozhodla vynechat pohřeb. Je to pro ně těžké,“ uvedl pro web Extra.cz Radek Kuchař (39), který působí zejména v dabingu a namluvil například policistu Erica Delka v Kriminálce Miami. Známý je také díky roli ve filmu Perníková věž.

 S myšlenkou, že by příteli a kolegovi nemohl dát poslední sbohem, se Radek přece jen nemůže smířit. „Určitě ale na Honzu nikdo nezapomněl,“ řekl s tím, že se rozhodl menší tryznu uspořádat. „Po dlouhých letech jsme se naše původní parta domluvila, že si uděláme vlastní rozlučku.“

Ve zmíněné partě jsou mimo jiné i Pavel Mang (40) alias Vašek z Cirkusu Humberto, herec a dabér Daniel Margolius (40) známý z Modrého kódu, dabérka Klára Šumanová (37) alias český hlas Sharpay v Muzikálu ze střední a také někdejší hvězda Rodinných pout Klára Jandová (38), která s Kalousem dabovala v seriálu Gilmorova děvčata. Zatímco ona propůjčila hlas hlavní hrdince Rory, on zase namluvil jejího partnera Logana.

„Sehnali jsme si prostor, kde si jeden večer pustíme film s Honzíkem a zavzpomínáme na něj,“ dodal pro Extra ohledně plánové rozlučky Kuchař, který již před týden smutnou zprávu o sebevraždě Jana Kalouse Blesku potvrdil.

„Bohužel, je to pravda. Honza spáchal sebevraždu. Jen těžko hledám slova. Byl jen o měsíc a půl mladší než já, vůbec tomu nerozumím. Jestli měl zdravotní problémy nebo jiná trápení,“ promluvil o zesnulém Janovi, který se ve středu 29. srpna oběsil kvůli depresím a šokoval tak své kolegy a přátele.

Smutní po něm i fanoušci českého dabingu, v němž exceloval už od dětství. Jeho hlas bude už navždy spojen s Kevinem ze Sám doma, Simbou z Lvího krále či Dulíkem z Kačeřích příběhů. Kromě toho byl i dětskou hvězdou a zazářil ve filmech Panelák, Nefňukej, veverko! či v seriálu Hospoda.

Fotogalerie
60 fotografií