Smutnou zprávu jako první přinesl web Extra.cz. Jeho náhlý skon zasáhl rodinu, partnerku Martu i jeho přátele. „Jen těžko hledám slova. Byl jen o měsíc a půl mladší než já,“ svěřil deníku Aha! jeho kolega, herec a dabér Radek Kuchař (39).

Neustále přemýšlí nad tím, proč si vzal život. Honza se údajně zmítal v depresích. „Nikdy nevidíte do lidí, do té duše, co se mu mohlo honit v hlavě, já tomu vůbec nerozumím. Jestli měl zdravotní problémy nebo jiná trápení,“ pokrčil Kuchař rameny.

Podle něj byl Kalous ještě minulý týden v nemocnici. „Ani nevím, kvůli čemu. Napadlo mě, jestli neměl nehodu, protože byl vášnivý motorkář. A pak už jsem se jen dozvěděl, že se ve středu zabil,“ dodal Radek se smutkem v hlase.

Za kariéru vděčí tátovi

Nebýt tatínka, nenadaboval by svou nejslavnější roli v Sám doma. „Může za to otec, který mi slíbil, že když vyhraju konkurz na jednu z dětských rolí v pohádce Nefňukej, veverko, dostanu vzduchovku. To se podařilo. Pak se dělaly postsynchrony, kde si mě vybral pan zvukař, že to (dabing) můžu dělat. Tak jsem se chytil ve studiích a daboval různé dětské role. Následně přišla i tahle role,“ řekl v rozhovoru pro ČT24 Jan Kalous.

Jednou začas se na film Sám doma podívám. Kamarádi po mně doteď chtějí, abych udělal Kevina. To už se nedaří. Neuvědomují si, že už mi není jedenáct...“ dodal.

Fotogalerie
36 fotografií